Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo/Księży Dwór: Bezpieczeństwo najmłodszych przede wszystkim – wizyta policjantek z Działdowa u 6-latków

Łatwy przekaz informacji za pomocą grafiki i prostych pytań kluczem do pogłębiania wiedzy o bezpieczeństwie wśród najmłodszych. W ramach działań edukacyjno-profilaktycznych policjantki z Działdowa spotkały się z wychowankami Oddziału Przedszkolnego w Księżym Dworze.

W ostatnich dniach policjantki z Działdowa spotkały się z sześciolatkami. Funkcjonariuszki odwiedziły dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Księżym Dworze. Grupa przedszkolaków aktywnie uczestniczyła w pogadance na temat bezpieczeństwa i właściwego zachowania się na drodze udzielając odpowiedzi na zadawane przez policjantki pytania. Na przykładzie obrazków i pytań kierowanych do dzieci, policjantka ds. nieletnich i patologii przypomniała 6-latkom numery telefonów alarmowych do służb ratunkowych, jak zachować się na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz uczuliła na zagrożenia związane z  poruszaniem się po drodze przypomniała zasady obowiązujące podczas jazdy na rowerze. Funkcjonariuszka przestrzegła dzieci przed dotykaniem bezpańskich psów i kotów, a także przed rozmową i kontaktem z osobami obcymi i nieznajomymi. Zwróciła dzieciom uwagę na znaczenie elementów odblaskowych - ich nieocenioną rolę w poprawie widoczności niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz ich wpływ na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania i żywo reagowały na omawiane treści zawarte w kolorowankach.

Dzieci mogły przymierzyć policyjne czapki, kamizelki i zrobić pamiątkowe zdjęcie z udziałem przedstawicielek służb mundurowych. Przedszkolaki miały możliwość zrobić odbitki śladów swoich linii papilarnych. Podczas spotkania policjantki wręczyły dzieciom opaski odblaskowe promując właściwe postawy na drodze pod hasłem „Świeć przykładem – Noś odblaski” w ramach prowadzonych przez Policję działań „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”.

(jn/rj)

  • policjantka, przedszkolaki, odblaski, bezpieczeństwo
  • policjantka, przedszkolaki, odblaski, bezpieczeństwo
  • policjantka, przedszkolaki, odblaski, bezpieczeństwo
Powrót na górę strony