Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Proszę Pana, a ma Pan jakieś gadżety

„Proszę Pana, a ma Pan jakieś gadżety” Takimi słowami mały Aleksander nawiązał rozmowę z Komendantem Powiatowym Policji w Nidzicy podinsp. Jarosławem Wiśniewskim, zmierzając na groby swoich bliskich 1 listopada br. Komendant nie miał przy sobie gadżetów, ale zaprosił chłopca do Komendy, gdzie podczas spotkania było dużo uśmiechu i „gadżety”.

1 listopada br. Aleksander wraz z rodzicami zmierzali na nidzicki cmentarz odwiedzić groby swoich najbliższych. Jak co roku o tej porze ruch na drogach był bardziej intensywny niż zwykle. Policjanci pełniący służbę tego dnia czuwali nad płynnością ruchu na drogach dojazdowych do nekropolii. Jednym z tych policjantów był Pan Komendant Powiatowy Policji w Nidzicy podinsp. Jarosław Wiśniewski. Rezolutny chłopiec wiedząc, że Policja jest po to aby było bezpieczniej i widząc tego dnia dużą ilość policjantów, postanowił sprawę swojego bezpieczeństwa wziąć w swoje ręce. Nie zastanawiając się długo podszedł do grupy policjantów wśród których był Pan Komendant i zadał pytanie wprost: „Proszę Pana, a ma Pan jakieś gadżety?”. Podinsp. Wiśniewski uśmiechem zareagował na pytanie dziecka i po krótkiej rozmowie dowiedział się, że chłopiec ma na myśli elementy odblaskowe. Niestety akurat żadnych gadżetów nie miał przy sobie. Wyjście z sytuacji było jedno - zaprosić Aleksandra do tutejszej Komendy. I tak też się stało. Chłopiec wraz z tatą i młodszym bratem Mikołajem wczoraj (04.11.2019 r.) skorzystali z zaproszenia i odwiedzili nidzickich policjantów, a z racji tego, że umówieni byli z Panem Komendantem zostali przyjęci w jego gabinecie. Tym razem gadżety już były. Dzieci otrzymały odblaski, które nie lubią siedzieć w kieszeniach, piórnikach czy szafkach, bo ich zadaniem jest poprawa widoczności i bezpieczeństwa użytkowników drogi. Mikołaj i Aleksander bardzo dobrze wiedzieli do czego służą odblaski wspominając wizytę policjantów w przedszkolu do którego uczęszczają. Brakowało im tylko tych „gadżetów” żeby posiadaną mimo młodego wieku wiedzę, móc praktykować podczas spacerów z rodzicami czy drogi do przedszkola.

            Noszenie odblasków jest bardzo istotne szczególnie w porze jesienno – zimowej, gdy szybko zapada zmrok i panuje zła widoczność. Nawet mały odblask umieszczony w widocznym miejscu dzięki funkcji odbijania światła padającego z reflektorów auta daje sygnał dla kierującego, że po drodze porusza się człowiek. Korzystajmy z odblasków, ponieważ one potrafią uratować zdrowie, a nawet życie. Nie wstydźmy się być widoczni, zadbajmy o  swoje bezpieczeństwo i widoczność na drodze. Mikołaj i Aleksander swoją postawą wiedzą jak „Świecić przykładem” i niech będą wzorem do naśladowania dla dużych i małych uczestników dróg.

ap/kw

 

  • wizyta dzieci w gabinecie komendanta Nidzica
  • wizyta dzieci w gabinecie komendanta Nidzica
Powrót na górę strony