Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany 22-latek uderzył w budynek stacji kolejowej w Dobrym Mieście

Policjanci z Dobrego Miasta zatrzymali 22-latka, który jadąc osobowym audi uderzył w budynek stacji kolejowej. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Kierowca stracił już prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę rano (02.11.2019) oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na terenie miasta. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący osobowym audi jadąc ul. Zwycięstwa na łuku drogi zjechał w prawo i uderzył w budynek stacji kolejowej.

  • Rozbity samochód stojący przy budynku dworca
    Miejsce zdarzenia w Dobrym Mieście
  • Rozbity samochód stojący przy budynku dworca
    Miejsce zdarzenia w Dobrym Mieście
  • Rozbity samochód stojący przy budynku dworca
    Miejsce zdarzenia w Dobrym Mieście

Funkcjonariusze na miejscu przy pojeździe zastali dwóch braci w wieku 20 i 22 lat, od których było czuć wyraźny zapach alkoholu. Starszy z nich twierdził, że kierował osobowym audi i wjechał w budynek, a następnie, aby uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie tłumaczył policjantom, że przed ich przyjazdem w ciągu kilku minut wspólnie z bratem wypił butelkę wódki. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia. Następnego dnia podczas przesłuchania, policjanci obalili teorię o spożytym przed zatrzymaniem alkoholu. Ostatecznie mężczyzna przyznał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

22-latek stracił prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

(aj/tm)

Powrót na górę strony