Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie policjantek i przedstawicielki ZUS z seniorami

Policjantki z Działdowa wspólnie z przedstawicielką miejscowego Oddziału ZUS spotkały się z seniorami z Klubu „Senior +” w Działdowie. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo osób starszych oraz świadczenia dla emerytów.

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie razem z przedstawicielką działdowskiego oddziału ZUS gościły z wizytą u seniorów z Klubu „Senior +” w Działdowie. Głównym celem spotkania było przypomnienie seniorom informacji w zakresie przestępstw metodą „na wnuczka” i ich modyfikacji celem zapobieżenia stania się ofiarą oszustów działających w tym temacie i podniesienie świadomości osób starszych na temat nowych metod stosowanych przez oszustów względem seniorów np. sprzedaż perfum. Funkcjonariuszki rozmawiały z seniorami o bezpieczeństwie na drodze, ze szczególną uwagą na osoby piesze i poruszające się rowerami. Korzystając z obecności przedstawiciela ZUS seniorzy dowiedzieli się o zasadach przyznawania świadczeń emerytalnych dla osób w wieku przedemerytalnym oraz nowych świadczeniach dla osób starszych i niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Seniorzy obejrzeli filmy, jak zaskoczyć oszusta metodą „na wnuczka” czy sprzedawcę perfum oraz wspólnie z policjantką utrwalili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym dotyczące pieszych i rowerzystów z wykorzystaniem slajdów prezentacji pt. „Bezpieczny senior w ruchu drogowym”. Policjantki przypomniały przepisy dotyczące obowiązku posiadania elementów odblaskowych przez osoby piesze w terenie niezabudowanym po zmroku i zachęcały do noszenia odblasków także w terenie zabudowanym niezależnie od pory dnia i roku promując modę na noszenie odblasków.

Podczas spotkania przedstawicielka ZUS i policjantki przekazały seniorom gazetki z cennymi informacjami w zakresie działania ZUS i nowych świadczeń dla seniorów, ulotki informacyjno-edukacyjne dotyczące zagrożeń związanych z zawieraniem umów np. na pokazach oraz elementy odblaskowe w postaci opasek.

jn/kw

  • spotkanie policjantow z seniorami
  • spotkanie policjantow z seniorami
  • spotkanie policjantow z seniorami
  • spotkanie policjantow z seniorami
  • spotkanie policjantow z seniorami
Powrót na górę strony