Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał „przechytrzyć” policjantów. Został zatrzymany przy próbie ucieczki

Policjanci z Ornety zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. Pijany 26-latek wsiadł za kierownicę auta i nim ruszył w drogę, choć wcześniej funkcjonariusze go przestrzegali, by tego nie robił. Później ignorując sygnały świetlne oraz dźwiękowe radiowozu próbował uciec. Mieszkaniec gminy Dobre Miasto stracił prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W środę (30.10.2019) przed godz. 20:00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał telefoniczną informację, że mężczyzna będący pod działaniem alkoholu prawdopodobnie będzie chciał prowadzić pojazd. We wskazane miejsce pojechał policyjny patrol, gdzie zastał siedzącego w samochodzie mężczyznę. Policjanci wylegitymowali mieszkańca gminy Dobre Miasto. 26-latek był nietrzeźwy. Twierdził, że czeka na znajomego, który ma go zawieść do domu. Policjanci wylegitymowali mężczyznę i przestrzegli go przed tym, by nie próbował kierować autem. Następnie odjechali i z niedalekiej odległości obserwowali zachowanie mężczyzny. Ten po chwili wsiadł za kierownicę auta i ruszył z parkingu. Policjanci natychmiast wydali kierującemu polecenia świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. 26-latek zignorował je jednak, przyspieszył i zaczął oddalać się w kierunku Dobrego Miasta. Po przejechaniu krótkiego odcinka drogi, mężczyzna porzucił pojazd i zaczął kontynuować swoją ucieczkę pieszo. Szybko jednak został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Mieszkaniec gminy przyznał policjantom, że chciał dojechać do domu. A chwilę wcześniej wypił kilka piw i wódkę. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a jego pojazd przekazali rodzinie. W związku z zaistniałym zdarzeniem mężczyźnie została też pobrana krew do badań.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem, za które kodeks przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu.

(mk/tm)

Powrót na górę strony