Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek w gminie Iłowo-Osada i bezmyślny kierowca w gminie Działdowo

Służby ratunkowe i energetyczne pracowały na miejscu tragicznego wypadku, do którego doszło w powiecie działdowskim w miejscowości Mławka. Zginęła 87-letnia pasażerka auta, które uderzyło w latarnię. Policjanci interweniowali także wobec bezmyślnego kierowcy, który za kierownicę wsiadł z blisko 3 promilami alkoholu w organizmie.

Tragiczne zderzenie z latarnią

W środę około godz. 15:00 na trasie Działdowo – Mława na drodze wojewódzkiej nr 544 w miejscowości Mławka doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego marki Daewoo Tico. Samochodem kierowała 63-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego. Kobieta jadąc od strony Iłowa w kierunku Mławy, będąc na wysokości miejscowości Mławka, straciła panowanie nad pojazdem, wjechała do przydrożnego rowu, a następnie auto uderzyło w słup - latarnię. W wyniku zdarzenia na miejscu zginęła pasażerka pojazdu, 87-letnia mieszkanka Ciechanowa. Kierującą karetka pogotowia przewiozła do szpitala w Mławie. Na miejscu pracowały służby ratunkowe: policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe i energetyczne. Wszystkie czynności prowadzono pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Działdowie.

  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie działdowskim. Rozbity samochód oraz pojazdy i funkcjonariusze służb ratunkowych.
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie działdowskim
  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie działdowskim. Rozbity samochód oraz pojazdy i funkcjonariusze służb ratunkowych.
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie działdowskim

Dożywotni zakaz go nie powstrzymał. Wsiadł za kierownicę z 3 promilami alkoholu w organizmie

Nawet na 5 lat pozbawienia wolności może liczyć mieszkaniec gminy Działdowo, który złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego chwilę po zgłoszeniu obywatelskim dotyczącym podejrzenia prowadzeniu pojazdu przez kierowcę mogącego znajdować się pod działaniem alkoholu. Policjanci skierowali się w rejon, gdzie mógł poruszać się kierowca auta ze zgłoszenia i na jednej z ulic w Działdowie ujawnili, a następnie poddali kontroli kierowcę pojazdu. To mieszkaniec gminy Działdowo, który kierował pojazdem marki Audi A4. Podczas kontroli policyjnej 30 - latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, co wykazało przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierującego audi. Jakby tego było mało, mężczyzna złamał obowiązujący go dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który to środek karny zastosował wobec niego sąd za popełnione uprzednio przestępstwa drogowe. Za lekceważące podejście do orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami i jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyzna ponownie stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(jn/tm)

Powrót na górę strony