Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt i policyjny dozór za handel i posiadanie narkotyków

Nowomiejscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35- i 21-lat pod zarzutem handlu i posiadania środków odurzających. Wobec mieszkańca gminy Biskupiec sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Natomiast mieszkaniec Golubia-Dobrzynia będzie musiał regularnie stawiać się w jednostce policji i nie będzie mógł wyjeżdżać poza granice kraju.

W minioną sobotę (26.11.2019) w godzinach nocnych w Gwiździnach nowomiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie znaczną ilość amfetaminy w proszku oraz tabletki ecstazy. 35-letni mieszkaniec gminy Biskupiec usłyszał zarzut posiadania i handlu substancji psychotropowych. W trakcie przeprowadzonego przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 98 gramów amfetaminy i blisko 70 tabletek ecstazy.

Dalsze czynności realizowane w tej sprawie pozwoliły na przedstawienie kolejnego zarzutu innemu podejrzanemu o przestępstwa narkotykowe. Do zatrzymania 21-latka doszło na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Mężczyzna ten usłyszał zarzut udzielania narkotyków.

  • Zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów
    Zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów
  • Zabezpieczona amfetamina
    Zabezpieczona amfetamina
  • Zabezpieczone tabletki
    Zabezpieczone tabletki

Nowomiejski sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec 35-letniego mieszkańca gminy Biskupiec tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Wobec drugiego zatrzymanego mężczyzny, 21-letniego mieszkańca Golubia-Dobrzynia prokurator zastosował policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

Za udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej substancji psychotropowych grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Ta sama kara grozi za posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych wbrew przepisom ustawy o narkomanii.

(lm/tm)

Powrót na górę strony