Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za przemoc wobec dzielnicowego

W ubiegłym tygodniu dzielnicowy podjął interwencję wobec mężczyzny kierującego pojazdem będącego pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwy przemocą wobec funkcjonariusza chciał zaniechać wykonania przez niego czynności służbowej. Podejrzany z zarzutami trafił do aresztu.

W ubiegłym tygodniu oficer dyżurny nidzickiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który miał kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu oraz ubliżać osobie zawiadamiającej. Na miejsce interwencji pojechał dzielnicowy. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusz zauważył wskazany w zgłoszeniu pojazd, w którym znajdowało się 4 mężczyzn. W ramach wsparcia dyżurny wysłał na miejsce przeprowadzanej interwencji jeszcze 1 patrol. Podczas przeprowadzania kontroli przez dzielnicowego, kierujący 32 - latek nie podporządkowywał się wydawanym przez policjanta poleceniom, popychał go, a następnie energicznie ruszył autem pociągając za nim funkcjonariusza, który chcąc uniemożliwić mu odjazd przytrzymywał mężczyznę przez otwartą szybę pojazdu. Kierowca mimo to odjechał z miejsca zdarzenia.

Jak się okazało mężczyźni przyjechali na posesję zawiadamiającej, gdyż chcieli porozmawiać z jej synem, gdyż jeden z „odwiedzających” miał z synem „na pieńku”. Według zeznań kobiety kierowca (Marcin P.) ubliżał jej i groził pozbawieniem życia, pobiciem oraz zniszczeniem mienia. Po tym wszystkim mężczyźni odjechali lecz tego samego dnia ponownie przyjechali do chłopaka, gdyż koniecznie chcieli z nim porozmawiać. Marcin P. po uprzednim zdjęciu furtki z zawiasów wdarł się na teren posesji. Kobieta oświadczyła, że syna nie ma i kazała im opuścić podwórko. Podczas „wizyty” mężczyzna ponownie znieważył właścicielkę posesji.

W toku przeprowadzonych czynności  już kolejnego dnia podejrzewany mieszkaniec gminy Działdowo został zatrzymany przez kryminalnych.

Po przesłuchaniu Marcin P. nie przyznał się do gróźb i zakłócenia miru domowego. Dodatkowo podejrzany usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała w związku ze stosowaniem przemocy wobec funkcjonariusza Policji w celu zaniechania przez niego prawnej czynności służbowej, niestosowanie się do zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i znieważenia. Do tych zarzutów mieszkaniec powiatu działdowskiego się przyznał.

            W ubiegłym tygodniu sąd wobec 32 - latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

ap/kw

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.99 MB)

Powrót na górę strony