Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży portfela

Dzielnicowy z Nowego Miasta Lubawskiego będąc po służbie zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kradzież portfela z zawartością pieniędzy i dokumentów, która miała miejsce dwa miesiące wcześniej. Zatrzymany mieszkaniec gminy Kurzętnik usłyszał już zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do tej kradzieży doszło w połowie sierpnia (16.08.2019). Wówczas to nowomiejscy policjanci przyjęli zawiadomienie od jednego z mieszkańców miasta, z którego wynikało, że w jednym ze sklepów został mu skradziony portfel z zawartością pieniędzy, karty bankomatowej i dokumentów. Właściciel oszacował straty na kwotę 560 złotych. W tej sprawie policjanci przeprowadzili szereg czynności, przesłuchali świadków i zabezpieczyli monitoring. Zebrane informacje pozwoliły ustalić wizerunek osoby, mogącej mieć związek z tą kradzieżą.

W miniony czwartek (17.10.2019) dzielnicowy z Nowego Miasta Lubawskiego znajdując się po służbie zauważył na terenie miasta mężczyznę jadącego rowerem, którego wygląd przypominał sprawcę kradzieży portfela sprzed kilku miesięcy. Dzielnicowy zatrzymał podejrzanego i wezwał na miejsce umundurowanego kolegę.

Na rękach 53-letniego mieszkańca gminy Kurzętnik zatrzasnęły się kajdanki. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym amatorowi cudzej własności może teraz grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(lm/tm)

Powrót na górę strony