80-latka śmiertelnie potrącona przez samochód - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

80-latka śmiertelnie potrącona przez samochód

Oleccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem pieszej. Kierujący osobową Dacią potrącił 80-latkę przechodzącego przez jezdnie w rejonie przejścia dla pieszych. Niestety kobieta mimo reanimacji zmarła.

W minioną sobotę (05.10.2019) po godz. 8:00 oficer dyżurny oleckiej komendy został powiadomiony o potraceniu pieszej, do którego doszło w Olecku na ul. Kościuszki. Policjanci w toku wykonywanych czynności ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Dacia potracił 80-latkę przechodząca przez jezdnię w rejonie przejścia dla pieszych. W wyniku uderzenia, pomimo udzielenia pomocy kobieta zmarła.  

Kierujący był trzeźwy. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą dalsze czynności mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia.

  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie oleckim
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie oleckim
  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie oleckim
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie oleckim

Przypominamy!

Znak drogowy D-6 „przejście dla pieszych” jest nie tylko informacją dla kierowcy o tym, że zbliża się do przejścia. Znak ten także zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Szczególnie ostrożność tą należy zachować na przejściach dla pieszych, które są słabo oświetlone lub też, które znajdują się w rejonie skrzyżowania dróg.

Zachować ostrożność muszą także piesi, którzy maja pierwszeństwo na przejściach przed pojazdami, ale w miejscach innych niż wyznaczone muszą ustąpić pierwszeństwa pojazdom. Piesi powinni wziąć również pod uwagę panujące na drodze warunki i do nich dostosować swoje zachowanie. Przy śliskiej nawierzchni kierowcy może być trudno zahamować, a może też on z różnych względów nie dostrzec pieszego, który już zdążył wejść na przejście.

(jsz/tm)

Powrót na górę strony