Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował mając 3 promile. Był poszukiwany ... jego auto też

Mieszkaniec Działdowa nie będzie dobrze wspominał minionego weekendu. Mężczyzna przejeżdżał autem przez gminę Lidzbark. Został zatrzymany w związku ze zgłoszeniem obywatelskim z podejrzeniem o „pijanym kierowcy”. Policyjna kontrola potwierdziła nietrzeźwość kierującego. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Do tego był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności, a ponadto poruszał się autem, które też było poszukiwane.

W jednej z miejscowości w gminie Lidzbark patrol prewencji ujawnił nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna poruszał się pojazdem marki VW LT 35 mając przeszło 3 promile alkoholu w organizmie. To 35-letni mieszkaniec Działdowa. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez działdowską jednostkę policji do przestępstwa niealimentacji oraz komendy powiatowe w Piasecznie i Opocznie do rozliczenia za popełnione wcześniej czyny zabronione. Ponadto był on również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa kradzieży z włamaniem. Jakby tego było mało, mężczyzna poruszał się autem, które wcześniej zostało zarejestrowane jako utracone. Policjanci auto zabezpieczyli a mężczyznę zatrzymali do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Oprócz zasądzonej już kary 3 miesięcy pozbawienia wolności jego pobyt w areszcie może się jeszcze wydłużyć.

(jn/rj)

Powrót na górę strony