Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgubił się szukając grzybów. Odnaleźli go policjanci

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 66-letniego mieszkańca gm. Lubomino, który po południu wyszedł ze swojego domu na grzyby i zabłądził. Mężczyzna krążył po okolicy przez kilka godzin. Wrócić do domu pomogli mu policjanci.

Koniec okresu letniego to czas kiedy wiele osób zaczyna sezon zbierania grzybów. Nie należy do tego podchodzić jednak lekkomyślnie. Wyjeżdżając do okolicznych lasów, pochłonięci poszukiwaniem grzybów, możemy stracić orientację i mieć trudności z odnalezieniem drogi powrotnej. Szczególnie zagrożoną grupą są ludzie starsi, cierpiący na różnego rodzaju schorzenia, jak również małe dzieci.

Przekonał się o tym wczoraj (29.09.2019) pewien 66-latek. Około godz. 15:00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji został poinformowany przez bliskich mężczyzny o jego zaginięciu. Z informacji przekazanych policjantom wynikało, że 66-latek wyszedł na grzyby w okolicach miejscowości Lubomino w godzinach porannych i przez kilka godzin błądząc po lesie nie potrafił wrócić do domu.

Do poszukiwań 66-latka zaangażowano patrole z Lidzbarka Warmińskiego i Ornety. Policjanci przeszukując kompleks leśny, po około 2 godzinach odnaleźli szczęśliwie mieszkańca gminy Lubomino. Było to kilka kilometrów od miejsca jego zamieszkania. 66-latek był zmęczony i  zdezorientowany, udzielono mu pomocy i trafił pod opiekę rodziny.

Policjanci apelują, aby wychodząc samotnie do lasu zabierać ze sobą telefon komórkowy, który w przypadku zagrożenia umożliwi szybkie wezwanie pomocy. Należy podczas takiego spaceru unikać nieznanych miejsc. Pamiętajmy, że lasy szybko się zmieniają, znane miejsce z przed kilku lat, może wyglądać zupełnie inaczej. W przypadku nieznajomości terenu nie należy oddalać się od dróg lub innego stałego punktu orientacyjnego.

Pamiętajmy, że to my sami jesteśmy w pierwszej kolejności odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo!

(mk/tm)

Powrót na górę strony