Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjaśniają okoliczności pożaru domu w Sędańsku

Szczycieńscy policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają przyczyny i okoliczności pożaru do jakiego doszło w miejscowości Sędańsk w gminie Szczytno. W pogorzelisku odnaleziono ciało jednej osoby. Trwają ustalenia zmierzające do identyfikacji ciała.

W nocy z czwartku na piątek (26/27.09.2019) parę minut po godz. 1:00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji został powiadomiony o pożarze domu, do którego doszło w miejscowości Sędańsk (gm. Szczytno).

Policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia, zastali budynek cały objęty ogniem. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren wokół domu. Po kilku minutach na miejsce dojechały jednostki straży pożarnej, które przystąpiły do gaszenia pożaru. Po skończonej akcji gaśniczej, strażacy w pogorzelisku ujawnili zwęglone ciało.

Teraz szczycieńscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz ustalają tożsamość denata. Nieodzownym elementem określenia przyczyn zdarzenia będzie opinia biegłego z zakresu pożarnictwa.

Za oknem robi się chłodniej, szczególnie nocą, więc przybywa rozpalonych piecy i dymiących kominów. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, zadbajmy o to, by piece i instalacje grzewcze znajdujące się w naszych domach nie stwarzały zagrożenia wystąpienia pożaru. Jest on szczególnie trudny do opanowania jeśli wybuchnie w nocy, a zgłoszenie o nim dotrze do służb, gdy obejmie już cały budynek.

(tc/tm)

  • Zastępy straży pożarnej
    Zastępy straży pożarnej
  • Płonący dom
    Płonący dom
  • Strażacy obok płonącego domu
    Strażacy obok płonącego domu
Powrót na górę strony