Sportowy sukces st. post. Marleny Gielaty - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sportowy sukces st. post. Marleny Gielaty

Policjantka ze Szczytna st. post. Marlena Gielata była najlepsza w klasyfikacji członków NSZZ Policjantów podczas Międzynarodowych Mistrzostw Służb Mundurowych w Biathlonie Policyjnym „Sto strzałów na Stulecie Polskiej Policji”, które odbyły się na terenie Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk. Policjantka zajęła I miejsce w kategorii kobiet – członków NSZZ Policjantów oraz II miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet rozegranych mistrzostw.

Na temat tej policjantki pisaliśmy już w kwietniu 2019 roku informując o jej sukcesie sportowym osiągniętym podczas „Szczycieńskiej Extremalnej Trójki”, kiedy to zajęła I miejsce w kategorii open kobiet. Zawody te odbyły się w Szczytnie w dniu 27.04.2019 r., a st. post. Marlena Gielata po raz czwarty z rzędu – od 2016 r. - stanęła na najwyższym podium tego przedsięwzięcia.

Dzisiaj ponownie możemy pochwalić się kolejnym powodzeniem szczycieńskiej policjantki.

 • st. post. Marlena Gielata
  st. post. Marlena Gielata
 • Uczestnicy zawodów
  Uczestnicy zawodów
 • Uczestnicy zawodów
  Uczestnicy zawodów
 • Uczestnicy zawodów
  Uczestnicy zawodów
 • st. post. Marlena Gielata
  st. post. Marlena Gielata
 • Puchar i dyplom
  Puchar i dyplom

W sobotę (14.09.2019) w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Służb Mundurowych w Biathlonie Policyjnym „Sto strzałów na Stulecie Polskiej Policji. Zawody przygotowali i zorganizowali pracownicy Zakładu Wychowania Fizycznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Współorganizatorem rywalizacji był Zarząd Szkolny WSPol NSZZP. Honorowy patronat nad Mistrzostwami objął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.

W imieniu insp. dra hab. Marka Fałdowskiego – Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji, uroczystego otwarcia dokonał kom. dr Adam Płaczek – kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.  

Zawody rozgrywane były na terenie kampusu i kompleksu strzelnic krytych WSPol przy przepięknej, słonecznej pogodzie. Rywalizacja polegała na trzykrotnym pokonaniu dystansu jednej mili (ok. 1600 m) i dwukrotnym oddaniu z 25 metrów 10 strzałów z pistoletu maszynowego MP-06 oraz 15 strzałów z pistoletu P-99 Walther. Przewodnią myślą zawodów było oddanie 100 strzałów przez czteroosobową drużynę mieszaną na stulecie powołania Policji Państwowej.

Osobą odpowiedzialną za przygotowanie i organizację zawodów był starszy wykładowca Zakładu Wychowania Fizycznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie - podinsp. Adam Piwowarski.

St. post. Marlena Gielata dzięki osiągniętym wynikom zajęła I miejsce w klasyfikacji członków NSZZP oraz wysokie II miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet Międzynarodowych Mistrzostw Służb Mundurowych w Biathlonie Policyjnym.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż st. post. Marlena Gielata w roku ubiegłym podczas rozgrywanych Mistrzostw Służb Mundurowych w Biathlonie na terenie Wyższej Szkoły Policji  w Szczytnie również zajęła I miejsce w kategorii kobiet – członków NSZZP.

(tc/WSPol/tm)

Powrót na górę strony