Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyński policjant wśród najlepszych funkcjonariuszy drogówki – drugi, ale jednak czwarty

Przez cztery dni w Warszawie oraz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbywał się konkurs, w którym o miano najlepszego w kraju rywalizowali policjanci ruchu drogowego. Olsztyńską komendę reprezentował asp. Cezary Piotrowski, który zajął 1. miejsce w konkurencji kierowania ruchem na skrzyżowaniu oraz 4. miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W piątek (20.09.2019) w Legionowie zakończył się Finał XXXII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. W zawodach wzięło udział 34 policjantów z 17 garnizonów oraz 2 przedstawicieli Żandarmerii Wojskowej. Wyłonienie najlepszych policjantów do współzawodnictwa w finale krajowym konkursu, poprzedzone było eliminacjami przeprowadzonymi na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. W tym roku warmińsko-mazurski garnizon był reprezentowany przez asp. Cezarego Piotrowskiego z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz st. sierż. Kamila Mydło z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

W piątek po zakończeniu ostatniej konkurencji i podsumowaniu punktacji całych zawodów zostali wyłonieni zwycięzcy:

Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce - KWP w Krakowie – asp. Michał Majcher;

II miejsce - KWP w Gorzowie Wielkopolskim – sierż. szt Łukasz Zalewski;

III miejsce - KWP w Lublinie – st. sierż. Piotr Konopko;

IV miejsce - KWP w Olsztynie – asp. Cezary Piotrowski.

Reprezentant Warmii i Mazur uzyskał taką samą ilość punktów, co policjanci sklasyfikowani na 2. i 3. Miejscu, jednak ostatecznie zmagania zakończył na miejscu 4. Zgodnie z regulaminem w przypadku zdobycia tej samej liczby punktów przez kilku zawodników, o zajętym miejscu decydował lepszy wynik w poszczególnych konkurencjach. W związku z tym, że obaj zawodnicy uzyskali więcej punktów w teście ze znajomości przepisów, nasz reprezentant musiał opuścić podium. Był drugi, ale jednak czwarty…

 • Uczestnicy gali finałowej
  Finał zawodów
 • Uczestnicy gali finałowej
  Finał zawodów
 • asp. Cezary Piotrowski odbiera gratulacje od KGP
  asp. Cezary Piotrowski odbiera gratulacje od KGP
 • Finał zawodów
  Finał zawodów
 • Nagrody dla zwycięzców
  Nagrody dla zwycięzców
 • Reprezentanci oraz Naczelnik WRD KWP w Olsztynie
  Reprezentanci oraz Naczelnik WRD KWP w Olsztynie

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce – KWP w Krakowie;

II miejsce – KWP w Rzeszowie;

III miejsce – KWP w Gorzowie Wielkopolskim;

Drużyna reprezentująca KWP w Olsztynie zajęła w tej klasyfikacji 7 miejsce.

W drodze do zwycięstwa zawodnicy przez cztery dni rywalizowali w 6 konkurencjach. Były to: test ze znajomości przepisów, strzelanie z broni służbowej z dobiegiem, kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu, jazda sprawnościowa motocyklem służbowym, jazda sprawnościowa samochodem osobowym po wyznaczonym torze oraz przebiegnięcie wyznaczonego odcinka oraz sprawdzian praktycznych umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. 

Wyłoniono zwycięzców w poszczególnych konkurencjach. Jednym z nich został policjant z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie – asp. Cezary Piotrowski, który zajął pierwsze miejsce (ex aequo) w konkurencji kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu.

W uroczystości zakończenia konkursu brali udział przedstawiciele Wojewody Mazowieckiego, lokalnego samorządu oraz innych służb mundurowych. Puchary, nagrody i odznaczenia wręczyli: I Zastępca Komendanta Głównego Policji – nadinsp. Dariusz Augustyniak, Komendant Stołeczny Policji – nadinsp. Paweł Dobrodziej, Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie – insp. Anna Rosół, Dyrektor Biura Ruchu Drogowego KGP – insp. Zdzisław Sudoł oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Województwa Mazowieckiego – Pan Marek Szymański. Konkurs jest doskonałą okazją do zaprezentowania wysokiego poziomu wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych wykorzystywanych w służbie policjanta ruchu drogowego. Stanowi również jedną z form doskonalenia zawodowego i wymiany doświadczeń, a także przyczynia się do popularyzacji tej trudnej, policyjnej służby. Serdecznie gratulujemy naszemu koledze osiągniętego sukcesu, dziękujemy za walkę do samego końca i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

(aj/KGP/tm) (fot: KGP, CSP)

Powrót na górę strony