Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł palety przemysłowe – został zatrzymany na gorącym uczynku

Z parkingu należącego do jednego z olsztyńskich marketów doszło do kradzieży palet przemysłowych. Sprawcę zatrzymał na gorącym uczynku pracownik ochrony, który natychmiast powiadomił funkcjonariuszy. W trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 63-latek poruszał się pojazdem ze skradzionymi tablicami rejestracyjnymi. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W niedzielę (15.09.2019) oficer dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że na terenie parkingu jednego z marketów doszło do kradzieży palet przemysłowych. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. Pracownik ochrony marketu zauważył na nagraniu z monitoringu mężczyznę, który wnosił do samochodu palety przemysłowe należące do sklepu. Po chwili został on ujęty na gorącym uczynku. Jak się okazało kilka tygodni temu ten sam mężczyzna ukradł 4 inne palety. Wartość skradzionego mienia oszacowano na 160 złotych.

Zatrzymany to 63-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego. Mężczyzna w trakcie czynności dziwnie się zachowywał, nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć funkcjonariuszom swojego zachowania. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. W trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna przyjechał do sklepu samochodem ze skradzionymi tablicami rejestracyjnymi, a pojazd nie miał aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna odpowie za szereg popełnionych wykroczeń. Będzie musiał się również wytłumaczyć skąd miał skradzione tablice rejestracyjne.

(rp/tm)

Powrót na górę strony