Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Logo KWP

KWP, WSPol: Powitaliśmy w szeregach nowych oficerów. To święto warmińsko-mazurskiej Policji

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się uroczysta promocja nowo mianowanych oficerów. W tym gronie było 17. policjantów z Warmii i Mazur. To wielkie święto dla naszej jednostki – powiedział nadinsp. Józef Gdański Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie. I jak sam wspomina – Kiedy ja miałem mieć promocję, liczba miejsc na placu była ograniczona. Każdy z nas chciał tam być, być uderzony szablą, bo to wyjątkowa chwila. Nowym oficerom gratuluje i życzę dalszych sukcesów.

Nowo mianowani oficerowie najpierw w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie ukończyli półroczne szkolenie zawodowe dla absolwentów szkół wyższych. Po nim musieli zdać egzamin oficerski. Kto przeszedł go szczęśliwie, tylko czekał na podpis Prezydenta RP na postanowieniu o nadaniu stopnia podkomisarza.   

Jest się dumnym, jest satysfakcja, zwieńczenie aspiracji zawodowych – powiedział nadinsp. Józef Gdański Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie. Ważne też w jakim wieku uzyskuje się ten pierwszy stopień oficerski. Kiedy ma się już rodzinę i trzeba łączyć życie prywatne z zawodowym, inaczej się na to patrzy. Dobra organizacja wszystkich sfer życia, jeśli zostaje zwieńczona policyjnymi gwiazdkami, lepiej smakuje.

Jak nadinsp. Gdański wspomina swoją promocję? Sama promocja, jej przebieg, miało dla nas ogromne znaczenie. Było nas 80., a na placu mieściło się nas tylko 64. Nie dla wszystkich starczyło miejsca. Każdy chciał być w szeregu i zostać uderzony szablą.  Warto pamiętać, że to jeden z dwóch stopni otrzymywanych tak ceremonialnie. Drugi „generalski” otrzymują także od Prezydenta tylko nieliczni- zaznaczył komendant.

Insp. Adam Kołodziejski – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie wspominał 3-letnie skoszarowanie, które dla policjantów mających rodziny, oznaczało rozłąkę. Podkreślił jednak satysfakcję, którą czuje się po otrzymaniu pierwszych oficerskich gwiazdek. To także osiągnięcie pewnego celu i wejście do policyjnej elity – powiedział inspektor.

Promocja to także uroczystość niezwykle ważna dla członków rodziny „młodego” oficera. Jak zobaczyłam mojego syna wśród tych ludzi w galowych mundurach, czapkach, sznurach, stojących jak przy linijce, przejętych samą promocją, obecnością komendanta głównego Policji, swoich przełożonych, to z dumy  łza w oku mi się zakręciła. Wiedziałam, jak mój syn na to czekał, że kosztowało go to wiele pracy, wysiłku, ale się udało. Cieszę się, że mogliśmy uczestniczyć w tym święcie całą rodziną – wspominała  mama jednego z oficerów.

Wczoraj podczas uroczystej promocji pierwszy stopień oficerski otrzymali między innymi:

Podkomisarz Bożena Bujakiewicz

służbę w Policji rozpoczęła 9 lat temu. Najpierw pracowała w Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku. Później trafiła do Olsztyna. Tam pełniła służbę wśród policyjnych wodniaków. Następnie po przeniesieniu do Ostródy jest tu oficerem prasowym.

Podkomisarz Iwona Wojciechowska

w Policji od 25 lipca 2002 r. Przez prawie 10 lat pracowała w Wydziale Prewencji i  Ruchu Drogowego Komendzie w Lidzbarku Warmińskim, najpierw jako policjant ruchu drogowego, następnie jako specjalista Zespołu Prewencji i Ruchu Drogowego. Od 01 stycznia 2014 r. pełni służbę na stanowisku Oficera Dyżurnego lidzbarskiej komendy.

Podkomisarz Mariusz Pokropski

pracujący w Policji od 22 lat. Zaczynał od służby w OPP w Olsztynie. Obecnie jest ekspertem Zespołu Dyżurnych Sztabu Policji KWP w Olsztynie. Odznaczony Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę oraz Brązową Odznaką Zasłużony Policjant.

Jak podkreślają jego współpracownicy, jest policjantem sumiennym, zdyscyplinowanym w pełni dyspozycyjnym i koleżeńskim.

Kierownictwo Sztabu Policji oraz wszyscy policjanci i pracownicy cywilni z okazji promocji na pierwszy stopień oficerski składają najserdeczniejsze gratulacje oraz życzą kolejnych awansów w stopniu policyjnym, stanowisku służbowym oraz samych sukcesów w służbie, jak i w życiu osobistym.

Podkom. Andrzej Lubowiecki

to policjant z ponad 16–letni stażem. Obecnie pracujący w Wydziale Prewencji KWP w Olsztynie jako specjalista ds. organizaci służby przewodników psów służbowych, służby na wodach i służby patrolowej. Prywatnie pasjonat motocykli i dyrektor Klubu Motocyklowego Knight Riders Chapter Olsztyn.

Wszyscy mu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów zawodowych – powiedział nadkom. Arkadiusz Sylwestrzak przełożony podkom. Lubowieckiego.

Podkomisarz Arkadiusz Wróbel

służbę w Policji  rozpoczął w 1996 roku. Służył kolejno: w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie, Batalionie Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Dalsze lata służby związane są z pionem prewencyjnym w  olsztyńskiej Komendzie: na stanowisku pomocnika dyżurnego, oficera dyżurnego komisariatu w Dobrym Mieście, a od 2009 roku oficera dyżurnego olsztyńskiej komendy. Od 10 marca br. jest Komendantem Komisariatu Policji w Olsztynku. Podkom. Wróbel jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Prywatnie od 16 lat jest żonaty i ma 14-letnią córkę. Pasjonuje się motoryzacją, lubi rekreacyjnie jeździć na rowerze.

Podkomisarz Sebastian Nowak

służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku. Do 2000 roku  służył w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie. Jego pasją  jest  motoryzacja,  dlatego dalszą służbę związał z „policyjną drogówką”. W 2010 roku Sebastian Nowak został powołany przez Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Szefem wydziału podkom. Nowak został 1 maja.
Policjant ten stawał też kilkukrotnie w szranki w konkursie na najlepszego policjanta ruchu drogowego województwa warmińsko - mazurskiego, gdzie wielokrotnie zdobywał 1 miejsce. Prywatnie podkomisarz jest absolwentem Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii kierunku pedagogika resocjalizacyjna. Naczelnik Nowak jest żonaty, ma jedno dziecko. Pasjonuje się jazdą na motocyklach krosowych i guadach. Zimą aktywnie spędza czas na nartach.


Podkomisarz Mirosław Czarnecki

służbę w Policji rozpoczął w 2000 roku, odbywając służbę kandydacką w Oddziale Prewencji Policji Warszawa – Iwiczna. Następnie pełnił służbę w ogniwie interwencyjnym olsztyńskiej komendy, aż do 2007 roku. Od tego czasu podkomisarz Mirosław Czarnecki związany jest ze Sztabem Policji olsztyńskiej Komendy, gdzie na stanowisku specjalisty dba o bezpieczeństwo imprez masowych.  Pan podkomisarz jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Prywatnie – kawaler, pasjonat podróży i zagorzały kibic piłki nożnej.

Podkomisarz Mariusz Mielcarz

służbę w Policji rozpoczął w 1995 roku kończąc kurs podstawowy w Piasecznie. Następne 3 lata - to praca w Komendzie Stołecznej Policji w Wydziale Ruchu Drogowego. W 1998 roku podkomisarz Mielcarz przeprowadził się do Olsztyna i kontynuował służbę w Wydziale Ruchu Drogowego olsztyńskiej Komendy Miejskiej. Obecnie zajmuje stanowisko specjalisty. Jest kilkukrotnym uczestnikiem konkursu na najlepszego policjanta ruchu drogowego województwa warmińsko  - mazurskiego,  gdzie zdobywał 1 miejsce. Jako jedyny funkcjonariusz garnizonu warmińsko-mazurskiego wywalczył tytuł najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego w Polsce ( w 2004 roku). Mariusz Mielcarz jest absolwentem Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii kierunku pedagogika resocjalizacyjna. Prywatnie - mąż i ojciec 1 dziecka. Pasjonat motoryzacji, zwłaszcza motocykli.

Podkomisarz Jarosław Witowicz

służbę w Policji rozpoczął w 2005 roku, kończąc kurs podstawowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Następnie przez rok pracował w ogniwie interwencyjnym olsztyńskiej komendy. Od 2007 roku związany jest z pionem kryminalnym; początkowo z wydziałem dochodzeniowo śledczym, następnie z  wydziałem Życia i Zdrowia. Z dniem 1 lutego 2014 roku podkomisarz Jarosław Witowicz został powołany przez Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie na stanowisko Naczelnika Wydziału Zwalczającego Przestępczość Gospodarczą. Prywatnie Jarosław Witowicz jest absolwentem Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Warszawie. Pan podkomisarz jest żonaty, ma dwoje dzieci. Odpoczywa jeżdżąc na rowerze i wędrując po górach.

Podkomisarz Piotr Kochan – Rogoż

służbę w Policji rozpoczął w 2006 roku. Po ukończeniu kursu podstawowego w Szczytnie przez pół roku pracował w ogniwie interwencyjnym olsztyńskiej komendy. Kolejne 3 lata pracował jako funkcjonariuszy wydziału wywiadowczego. Przez kolejne 3 lata pełnił służbę w pionie kryminalnym, pracując jako policjant operacyjny.
W marcu 2014 roku Komendant Miejski Policji w Olsztynie powołał podkomisarza Piotra Kochana–Rogoż na stanowisko Zastępcy  Naczelnika Wydziału Życia i Zdrowia. Prywatnie Pan nadkomisarz  jest absolwentem Uniwersytety Warmińsko – Mazurskiego na Wydziale Ekonomii, ukończył także studia podyplomowe na Wydziale Pedagogicznym Olsztyńskiej Szkoły Wyższej oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie (przeciwdziałanie przestępczości zorganizowanej i terroryzmowi). Prywatnie - żonaty. Czas wolny lubi spędzać w siłowni, gdzie podnosi  swoją sprawność fizyczną.

Podkomisarz Marcin Kociołek

służbę w Policji rozpoczął w 2002 roku. Pierwsze doświadczenia zdobywał w Oddziałach Prewencji Policji w Warszawie i Olsztynie. Później trafił do jednostki Policji w Ostródzie. Jego doświadczenie zawodowe, zaangażowanie w pracę spowodował awansowanie go i powierzenia policjantowi obowiązków Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego ostródzkiej Komendy.

Podkomisarz  Mariusz Dzikowski

służbę w Policji rozpoczął 18 lat temu. Podczas tych lat poznał specyfikę służby zarówno w pionie kryminalnym, jak i w prewencji. Funkcjonariusz od początku jest związany z Komendą Powiatową Policji w Ostródzie. Obecnie pracuje na Stanowisku Kierowania w Zespole Dyżurnych Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.

Podkomisarz Piotr Wysocki

służbę w Policji rozpoczął w 1995 roku. Od początku związany jest Komendą Powiatową Policji w Węgorzewie. W  2008 roku objął funkcję Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Uhonorowany  Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę oraz Brązową Odznaką Zasłużony Policjant. Ma żonę i dwóch synów. Jednym z  jego zainteresowań jest myślistwo.

Podkomisarz Kamil Karaś

Pracę w Policji zaczął w październiku 2000r. w Warszawie, gdzie odbywał służbę zastępczą. Rok później – w listopadzie 2001r.- wstąpił w szeregi Policji.  Pierwsze kroki stawiał w referacie pratolowo-interwencyjnym. Wkrótce jednak został przeniesiony do wydziału dochodzeniowo-śledczego a od 5 lat pracuje w wydziale kryminalnym ełckiej Komendy. W czasie pełnionej służby był wielokrotnie nagradzany za wzorowe wykonywanie zadań służbowych.

Podkomisarz Jacek Zaborowski

ma 39 lat jest Iławianinem. 20 maja 1996 roku wstąpił do służby w Policji. Swoją prace rozpoczął w Oddziale Prewencji Policji KWP w Olsztynie. Następnie już w 1998 roku przyszedł do Iławy gdzie pracował w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego, zespole konwojowym ogniwa patrolowo-interwencyjnego, w rewirze dzielnicowych.  Na przełomie 2004 i 2005 roku był delegowany do pełnienia służby w Misji Pokojowej ONZ w Kosowie. Od 2006 podkom. Zaborowski pracuje w służbach kryminalnych. Był  wielokrotnie nagradzany przez Komendanta Powiatowego Policji w Iławie, jak również od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. W roku 2013 został odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych Brązową Odznakę "Zasłużony Policjant". Jak oceniają jego przełożeni, swoją służbę realizuje zawsze rzetelnie, wkładając w pracę mnóstwo energii i wiedzy. Wspiera radą i pomocą.

Red. af

Powrót na górę strony