Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Skanował i drukował 100-złotowe banknoty – został zatrzymany

Zarzut podrobienia i wprowadzenia do obrotu fałszywych pieniędzy usłyszał 18-letni mieszkaniec gminy Kalinowo. Mężczyzna został zatrzymany, gdy próbował w jednym z ełckich sklepów zapłacić wydrukowanymi przez siebie pieniędzmi. Okazało się, że już wcześniej zapłacił takimi pieniędzmi w dwóch innych sklepach. Może mu teraz grozić kara nawet 25 lat pozbawienia wolności.

W piątek do oficera dyżurnego policji zadzwonił pracownik jednego z ełckich sklepów. Z relacji zgłaszającego wynikało, że ujął klienta, który chciał zapłacić za towar fałszywymi pieniędzmi. Na miejsce udali się policjanci, którzy zatrzymali 18-latka i osadzili w policyjnym areszcie. Zabezpieczyli też 100-złotowy banknot, którym się posługiwał.

Następnie w ciągu dnia zgłosiły się kolejne dwa sklepy, w których, jak się okazało, ten sam mężczyzna zrobił zakupy, płacąc za nie podrobionymi pieniędzmi.

Mieszkaniec gminy Kalinowo przyznał się, że banknoty sam zrobił, korzystając ze skanera i drukarki. Policjanci już przedstawili mu zarzut podrobienia czterech 100-złotowych banknotów oraz wprowadzenia ich w obieg. Może grozić mu za to kara nawet 25 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.
 

Powrót na górę strony