Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: 23-latek znęcał się nad swoim ojcem, babcią i dziadkiem. Został aresztowany

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu Ireneuszowi N.. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoim ojcem, babcią i dziadkiem. Najbliższe mu osoby nie mogąc dłużej znieść poniżania i zastraszania zgłosiły sprawę Policji. Pokrzywdzeni opowiedzieli funkcjonariuszom o swoim dramacie, który trwał prawie cztery lata. Wystarczył jeden telefon, by odizolować oprawcę od rodziny i zakończyć ich dramat. Sąd na dwa miesiące aresztował mieszkańca gm. Wielbark. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że 23-letni mieszkaniec gminy Wielbark znęca się nad rodziną. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci. Okazało się, że 23-letni Ireneusz N. przez blisko cztery lata znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim ojcem, babcią i dziadkiem. Przez cały ten czas oprawca wyzywał swoich najbliższych, szarpał ich za ubrania, a w dniu zgłoszonej interwencji domowej pięścią uderzał ojca i dziadka w głowę. Sprawca przemocy domowej został zatrzymany przez policjantów i noc spędził w policyjnej celi.

Pokrzywdzeni opowiedzieli kryminalnym o swoim dramacie ponieważ dłużej nie mogli znieść poniżania oraz zastraszania. Śledczy ustalili, że w tej sprawie znęcanie się miało zarówno charakter psychiczny i fizyczny. Ireneusz N. już usłyszał zarzuty. W piątek sąd na dwa miesiące aresztował 23-latka.
Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Policjanci apelują, by  każdy  reagował na przemoc. Czasem wystarczy tylko jeden telefon, by przerwać cierpienie, by odizolować domowego oprawcę. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i  innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji, o fakcie znęcania się. Policjanci  sprawdzą  każdy taki sygnał.

Powrót na górę strony