Jeden dzień – trzech zatrzymanych. Byli poszukiwani - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden dzień – trzech zatrzymanych. Byli poszukiwani

Trzech mężczyzn, za którymi sądy wydały zarządzenia zatrzymania i doprowadzenia do jednostek penitencjarnych, trafiło za kraty. Jeden poszukiwany był trzema nakazami doprowadzenia wydanymi przez nidzicki sąd. Do tego 40-latek usłyszy zarzut przywłaszczenia pojazdu oraz kierowania nim pomimo posiadanego czynnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

We wtorek (03.09.2019) policjanci wydziału kryminalnego szczycieńskiej jednostki na terenie miasta Szczytno zatrzymali 40-letniego mieszkańca gminy Nidzica. Mężczyzna poszukiwany był przez nidzicki sąd trzema nakazami doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary w łącznym wymiarze jednego roku. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia pojazdu o  wartości 2 500 zł oraz kierowania nim pomimo posiadanego czynnego zakazu prowadzenia pojazdów. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Pamiętajmy, że za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów oraz za przywłaszczenie cudzej rzeczy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia, również w Szczytnie policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie w połowie sierpnia 2019 r. kradzieży z włamaniem do nowo budowanego domu na terenie gminy Szczytno, skąd skradziono m.in. motocykl typu cross. Zatrzymany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Ponadto okazało się, że 24-latek poszukiwany był przez szczycieński sąd celem odbycia zasadzonej kary aresztu za dopuszczenie się przestępstwa z art. 119§1 k.k. – dyskryminacji.

Również wczoraj w Szczytnie policjanci zatrzymali 64-latka, który poszukiwany był przez sąd w związku z karą zastępczą pozbawienia wolności za nieuiszczoną grzywnę. Mieszkaniec Szczytna trafił do policyjnego aresztu, skąd zostanie przetransportowany do zakładu penitencjarnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

(aw/tm)

Powrót na górę strony