Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie kontrole i dwóch kierowców zatrzymanych. Byli poszukiwani

Policjanci tropiąc osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości często muszą poświęcić wiele wysiłku i środków, by osiągnąć swój cel. A czasami bywa tak, że poszukiwani sami ułatwiają funkcjonariuszom działanie. Tak było w przypadku dwóch mężczyzn z powiatu szczycieńskiego. Obaj zanim zostali zatrzymani i trafili za kraty złamali przepisy ruchu drogowego.

W poniedziałek (02.09.2019) przed godz. 20:00 w miejscowości Piduń (gm. Jedwabno) szczycieńscy policjanci podjęli czynności wobec kierującego Hondą, który wjechał w drogę, gdzie obowiązywał zakaz wjazdu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Oprócz tego podczas kontroli okazało się, że 37-letni mieszkaniec gm. Jedwabno nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz, że był poszukiwany przez szczycieński sąd do ustalenia miejsca pobytu w związku z popełnieniem przestępstwa z art. 178a§1 k.k. (prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości).

Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Także wczoraj szczycieńscy policjanci zatrzymali 20-latka – mieszkańca gminy Pasym, za którym Sąd Rejonowy w Szczytnie wydał nakaz zatrzymania i doprowadzenia do zakładu penitencjarnego za popełnienie przestępstwa z art. 288§1a k.k. (zniszczenie mienia). Został zatrzymany po tym jak w Pasymiu jechał motorowerem nie posiadając do tego uprawnień. W wyniku sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że oprócz tego, że nie posiada on uprawnień do kierowania motorowerem, to jest również poszukiwany do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. 20-latek za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym i zgodnie z decyzją szczycieńskiego sądu został przewieziony do szczycieńskiej jednostki, skąd następnie zostanie przetransportowany do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę. 

(ew/tm)

Powrót na górę strony