Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

29-latek poszukiwany listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania w rękach ostródzkich policjantów

Ostródzcy kryminalni zatrzymali 29-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna ma na swoim koncie przestępstwo przeciwko porządkowi publicznemu. Od kilku lat ukrywał się przed organami ścigania. Policjanci zatrzymali go na terenie województwa Mazowieckiego.

Policjanci niemal każdego dnia zatrzymują osoby poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności lub ustalenia miejsca pobytu. Zdarza się jednak, że poszukiwani celowo zmieniają miejsce zamieszkania licząc, że unikną odpowiedzialności za popełnione przestępstwa.

Tak było również w przypadku 29-latka pochodzącego z gminy Łukta. Mężczyzna poszukiwany był dwoma listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania. Od 3 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Ostródzcy kryminalni na podstawie szeregu przeprowadzonych czynności ustalili, że poszukiwany może przebywać w jednej z miejscowości na terenie województwa mazowieckiego. W minioną środę (28.08.2019) pojechali we wskazane miejsce, potwierdzili zebrane informacje i zatrzymali 29-latka. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 4,5 roku za przestępstwo przeciwko porządkowi publicznemu.

(ab/tm)

Powrót na górę strony