Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Spowodował poważne zagrożenie w ruchu drogowym.

Do zdarzenia doszło na drodze K-16 Iława-Stradomno. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym vw na łuku drogi w prawo, na obszarze leśnym w miejscu nieoświetlonym wykonywał manewr wyprzedzania zespołu pojazdów. W wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia z pojazdem jadącym z przeciwnego kierunku ruchu. Następnie zjechał do przydrożnego rowu. 18 – latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, którym cieszył się tylko rok.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 17:15 na drodze K-16 Iława-Stradomno. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym vw Jarosław J. na łuku drogi w prawo na obszarze leśnym w miejscu nieoświetlonym wykonywał manewr wyprzedzania zespołu pojazdów. Zdarzenie to stworzyło realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. 18 – latek poprzez wykonywanie niebezpiecznego manewru doprowadził do bocznego zderzenia z pojazdem jadącym z przeciwnego kierunku ruchu. Następnie zjechał do przydrożnego rowu.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Oboje byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń.

Za naruszenie przepisów ruchu drogowego i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym funkcjonariusze zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy, którym cieszył się tylko rok .

J.K/M.P

Powrót na górę strony