Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piątka nastolatków odbędzie lekcje odpowiedzialności przed sądem

To, że w czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz. Być może to właśnie deszczowa ostatnio pogoda sprawiła, że trzech nastolatków z Pisza z braku innego zajęcia postanowiło najpierw zabrać z dyskontu produkty spożywcze i za nie nie zapłacić, a następnie rozochoceni sięgnęli w innym sklepie po sprzęt elektroniczny. Z kolei dwie 11-latki w Szczytnie zabrały z półki kosmetyki warte blisko 1,5 tys. zł. i również nie miały zamiaru za nie płacić. Sprawą wszystkich nastolatków zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

W wakacje dzieci mają dużo czasu wolnego i nie zawsze potrafią go w prawidłowy sposób wykorzystać. Często spędzają go na podwórku z kolegami, a tu pomysłów nie brakuje. Niestety czasami są to pomysły bardzo głupie. Dlatego tak ważne jest aby rodzice zwracali uwagę na to, co robią ich pociechy w czasie wolnym i z kim spędzają czas, zwłaszcza podczas nienajlepszej pogody. Pamiętajmy, że kiedy dzieci się nudzą, to do głowy mogą im wpaść różne pomysły.

Pisz

Trzech młodych mieszkańców Pisza w wieku od 10 do 12 lat w miniony weekend wpadło na pomysł, by dokonać kradzieży w miejscowych sklepach. Chłopcy poszli do samoobsługowego sklepu z urządzeniami elektronicznymi. Wykorzystując nieuwagę personelu zdjęli zabezpieczenia z kilku opakowań i schowali urządzenia do plecaka. W ten sposób dokonali kradzieży trzech głośników, dwóch telefonów komórkowych i gry komputerowej. Łączna wartość skradzionych towarów wyniosła prawie 1200 złotych. Sprawa bardzo szybko wyszła na jaw. Pracownik sklepu zauważył na półkach puste opakowania po towarach. Po przejrzeniu sklepowego monitoringu personel wytypował sprawców kradzieży. Byli to trzej chłopcy, którzy kilka minut wcześniej dłuższy czas chodzili między regałami. Pracownik natychmiast wsiadł do samochodu i pojechał ich szukać na terenie miasta. Tych trzech chłopców zauważył w parku miejskim. Wezwał na miejsce policję. Funkcjonariusze ustalili, że są to mieszkańcy Pisza w wieku od 10 do 12 lat. W plecaku oraz kieszeniach mieli towary skradzione ze sklepu elektronicznego. Wyjaśniając tę sprawę policjanci ustalili, że wcześniej chłopcy byli też w dyskoncie spożywczym. Tam również dokonali kradzieży. W markecie ukradli po trzy: puszki piwa bezalkoholowego, chipsów, napojów oraz paczkę zapałek. Produkty te także schowali do plecaka, a następnie wyszli ze sklepu nie płacąc za nie. Policjanci przekazali chłopców pod opiekę rodzicom informując ich o zaistniałej sytuacji. Sprawa kradzieży przesłana zostanie teraz do sądu rodzinnego i nieletnich.

Szczytno

Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowiedzą także 2 nastolatki, o których zgłoszenie oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał we wtorek (06.08.2019). Według zgłoszenia miało dojść do kradzieży sklepowej na kwotę blisko 1 500 zł w jednym z marketów na terenie miasta. Gdy funkcjonariusze pojechali do wskazanego sklepu, okazało się, że dwie 11-latki działające wspólnie i w porozumieniu, wzięły z półek sklepowych różnego rodzaju kosmetyki, po czym włożyły je do plecaków. Następnie jak gdyby nigdy nic przeszły przez linię kas nie płacąc za towar. Zostały zatrzymane na pasażu. Młode mieszkanki miasta wcześniej były czujnie obserwowane przez ochronę sklepu i zaraz po przekroczeniu linii kas, gdy nie uiściły opłaty w kasie, zostały zatrzymane. Ujęte nieletnie zostały przekazane opiekunom prawnym, a skradziony towar w stanie nienaruszonym wrócił na półki sklepowe.

(asz/aw/tm)

Powrót na górę strony