Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo, Ostróda: Areszty za znęcanie się nad żoną

Sąd Rejonowy w Braniewie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące sprawcy przemocy domowej. 47-latek podejrzany jest o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją żoną. Również ostródzki Sąd Rejonowy zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej. Witold R. jest podejrzany o znęcanie się nad żoną i synem. Jak ustalili policjanci, dramat w tej rodzinie trwał od kilku lat. Funkjconariusze zatrzymali 53-latka po tym, jak jego żona przerwała milczenie. Teraz podejrzanym o przemoc wobec bliskich może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci z Braniewa, to nie był pierwszy raz, kiedy mężczyzna znęcał się nad swoją żoną. Po wszczęciu kolejnej już awantury w miniony wtorek (06.05.), w trakcie której pobił swoją partnerkę oraz groził jej pozbawieniem życia, 47-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do policyjnej celi. Z ustaleń policjantów wynika, że 47-latek był trzykrotnie prawomocnie skazany za takie samo przestępstwo, jednak nawet odbycie kary 2 lat pozbawienia wolności nie wpłynęło na zmianę jego zachowania.

W minionym roku prokurator na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. W marcu natomiast policyjne dochodzenie, które trwało od listopada 2013 r. zakończyło się aktem oskarżenia. W piątek policjanci doprowadzili podejrzanego 47-latka do sądu, gdzie zapadła decyzja o umieszczeniu mężczyzny na najbliższe 2 miesiące w więziennej celi.

Natomiast mieszkanka gminy Ostróda od kilku lat znosiła ciągłe upokorzenia, groźby i wyzwiska. Zdarzało się też, że Witold R. jej mąż wyciągał ręce nie tylko do niej, ale i jej syna. W pewnym momencie kobieta zdecydowała się przerwać milczenie i o wszystkim powiadomić ostródzkich policjantów. Jeszcze tego samego dnia 53-latek trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów, sąd zastosował wobec podejrzanego o znęcanie tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w izolacji.

Za stosowanie przemocy wobec osoby najbliższej może mu teraz grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

jc/jk/af

Powrót na górę strony