Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nocą przemykał po ulicach. Policjanci znaleźli przy nim amfetaminę

W nocy w centrum miasta elbląscy policjanci zatrzymali 26-latka, który próbował przemknąć niezauważenie. Miał przy sobie amfetaminę. Elblążanin trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 26-latek to jedna z siedmiu osób podejrzanych o posiadanie narkotyków i zatrzymanych w ciągu minionego tygodnia. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 40 gramów amfetaminy i marihuany. Do policyjnych magazynów trafiły także zabezpieczone dopalacze. Skład tych trucizn jest wciąż analizowany przez laboratoria.

W nocy z wtorku na środę patrol elbląskich policjantów zauważył 26-latka, jak przemykał z ulicy na ulicę. Chciał uniknąć kontroli, co mu się jednak nie udało. Przy ul. 12 Lutego został wylegitymowany. Policjanci znaleźli przy nim worek foliowy z amfetaminą (użyto testera). Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz narkotyki zostaną dokładnie zważone, a ich skład poddany analizie laboratoryjnej. 26-letni mężczyzna odpowie przed sądem za posiadanie środków odurzających. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W ciągu  ostatniego tygodnia elbląscy policjanci dokonali siedmiu zatrzymań osób podejrzanych o posiadanie narkotyków. Zabezpieczyli łącznie ponad 40 gramów amfetaminy i marihuany. Dodatkowo do policyjnych magazynów trafiły także dopalacze. Skład tych trucizn jest wciąż analizowany przez laboratoria.

Policjanci przypominają, że także prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających to przestępstwo. Dotyczy to również innych pojazdów mechanicznych. Badania pod tym kątem są i będą prowadzone przez patrole ruchu drogowego i prewencji.

(js/tm)

Powrót na górę strony