Jednego dnia w dwóch wypadkach trzy osoby straciły życie - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jednego dnia w dwóch wypadkach trzy osoby straciły życie

Chwila nieuwagi, zmęczenie lub złe samopoczucie kierowcy – to także częste przyczyny niebezpiecznych zdarzeń drogowych, do których dochodzi na naszych drogach. Niestety niektóre z nich kończą się tragicznie. W powiecie olsztyńskim zginęły dwie osoby, po tym jak samochód, którym jechały, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciężarówką. W powiecie kętrzyńskim zginął mężczyzna, którego auto zjechało na pobocze i uderzyło w drzewo. To obu tych zdarzeń doszło tego samego dnia.

Nadmierna prędkość niedostosowana do warunków drogowych, to najczęstsza przyczyna tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Jednak tylko jedna z wielu. Nie bez znaczenia jest samopoczucie kierowcy, który wyrusza w drogę swoim autem. Karygodnym i niedopuszczalnym jest wsiadanie za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Jednak także inne stany mają wpływ na to, czy podróż przebiegnie bezpiecznie. Kierowca, który jest zmęczony, osłabiony chorobą, czy niewyspany również stwarza realne zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

W miniony piątek (26.07.2019) doszło niestety na drogach Warmii i Mazur do dwóch wypadków, w których zginęły trzy osoby.

Najpierw około godz. 15:00 na DK 16 w kierunku z Olsztyna do Ostródy w okolicy miejscowości Dłużki kierujący autem osobowym mężczyzna, z niewiadomych na ten moment przyczyn, w trakcie jazdy zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym. W wyniku tego zdarzenia zginął kierowca osobówki oraz jego pasażerka.

 • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie olsztyńskim
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie olsztyńskim
 • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie olsztyńskim
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie olsztyńskim
 • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie olsztyńskim
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie olsztyńskim

Tego samego dnia wieczorem przed godz. 19:00 w powiecie kętrzyńskim na trasie Aptynty – Arklity w gm. Barciany, na łuku drogi 37-latek kierujący osobówką najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Niestety mężczyzna zginął na miejscu.

 • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie kętrzyńskim
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie kętrzyńskim

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności obu tych tragicznych zdarzeń drogowych.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że bezpieczny kierowca to taki, który za kierownice wsiada bezwzględnie trzeźwy, wypoczęty i zdrowy, a także taki, który przestrzega przepisów i zasad ruchu drogowego.

(tm)

Powrót na górę strony