Zatrzymali 25-latka i zabezpieczyli 150 gramów amfetaminy - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali 25-latka i zabezpieczyli 150 gramów amfetaminy

Policjanci na podstawie zebranych informacji postanowili o konieczności przeszukaniu mieszkania zajmowanego przez pewnego 25-latka. W trakcie czynności kryminalni znaleźli w tym miejscu narkotyki. Łącznie policjanci zabezpieczyli 150 gramów amfetaminy i małe ilości marihuany. Mieszkańcowi Szczytna za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Szczycieńscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej nieustannie dążą to tego, by eliminować z rynku wszelkie środki psychotropowe oraz odurzające. Sprawdzają każdą informację oraz prowadzą czynności pozaprocesowe, które mają na celu pozyskanie jak największej wiedzy w tym zakresie. Tak też było w środę (24.07.2019), kiedy to policjanci uzyskali informację, że w mieszkaniu 25-letniego mieszkańca Szczytna mogą znajdować się narkotyki. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez wymienionego, kryminalni znaleźli biały proszek, susz koloru zielonego, a także 5 sztuk oryginalnie zapakowanych perfum oraz elektronarzędzia z etykietami jednego ze szczycieńskich marketów, pochodzące z kradzieży.

W wyniku użycia testera narkotykowego okazało się, że zabezpieczone substancje to amfetamina oraz marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli 150 gramów amfetaminy oraz małe ilości marihuany.

W toku dalszych czynności ustalono, że ujawnione kosmetyki oraz elektronarzędzia pochodzą z kradzieży sklepowych, do których doszło na terenie Szczytna. 25-latkowi śledczy przedstawili zarzut posiadania narkotyków oraz paserstwa zabezpieczonych perfum i narzędzi. Na wniosek szczycieńskich policjantów prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających 25-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za paserstwo kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(aw/tm)

Powrót na górę strony