Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie na rzecz bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży

Węgorzewscy policjanci razem ze strażakami, pracownikami sanepidu i nadleśnictwa kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Przedstawiciele wymienionych instytucji sprawdzają czy dzieci, które przyjechały na wakacje są bezpieczne i czy przebywają w dobrych warunkach. Kontrole są prowadzone przez cały okres wakacji w ramach prowadzonych działań „Bezpieczne Wakacje”.

Od początku wakacji policjanci z węgorzewskiej komendy czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży wypoczywających na obozach, koloniach i półkoloniach organizowanych na terenie powiatu węgorzewskiego. Kontrole prowadzone są wspólnie ze współpracującymi z Policją służbami i instytucjami, takimi jak: Państwowa Straż Pożarna, Powiatowa Inspekcja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz lokalne nadleśnictwo. Ich celem jest kompleksowe sprawdzenie miejsc wypoczynku małoletnich, co ma przyczynić się do podniesienia poziomu ich bezpieczeństwa. Podczas wspólnych działań służby sprawdzają czy miejsce wypoczynku jest bezpieczne i właściwie zorganizowane. Weryfikowany jest również poziom opieki ze strony dorosłych oraz warunki pobytu dzieci.

Policjanci kilka razy w tygodniu, wraz z przyjazdem kolejnych obozów, kontrolują bazę harcerską w Przerwankach. Funkcjonariusze prowadzą z uczestnikami szkolenie na wypadek wystąpienia zjawisk niebezpiecznych, w tym próbną ewakuację do miejsca bezpiecznego.

 

  • Na zdjęciu widoczna jest policjantka, strażak oraz organizatorzy kontrolowanego obozu
    Kontrola obozu przez policjantów
  • Na zdjęciu widoczna jest policjanta, strażak oraz uczestniczki obozu w trakcie jego kontroli
    Kontrola obozu przez policjantów
  • Uczestniczy obozu harcerskiego
    Kontrola obozu przez policjantów

 

Policjantka wspólnie ze strażakiem przypominają także o odpowiednim zachowaniu się w lesie i nad wodą oraz uwrażliwiają młodych ludzi na skutki wystąpienia możliwych niebezpieczeństw. Na koniec spotkania policjantka zachęca do wzięcia udziału w konkursach "Filmowy przeWODNIK" oraz "Mój pies i woda – bezpieczna przygoda". Na koniec rozdaje uczestnikom ulotki informacyjne.

Kontrole są przeprowadzane przez cały okres wakacji na terenie powiatu węgorzewskiego w ramach działań „Bezpieczne wakacje” oraz prowadzonej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą".

(af/aj)

Powrót na górę strony