Pijany kierowca renault uderzył w drzewo - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca renault uderzył w drzewo

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na terenie gminy Orzysz. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący pojazdem marki Renault Megane, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Auto zjechało do przydrożnego rowu, gdzie uderzyło w drzewo. 67-letni kierowca miał prawie promil alkoholu w organizmie. Na szczęście jechał sam. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

W środę (17.07.2019) po godz. 21:00 na drodze krajowej nr 16 w miejscowości Rostki Skomackie (gmina Orzysz) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Dojeżdżając na jego miejsce patrol zauważył pojazd marki Renault Megane, który uderzył w drzewo. Strażacy wyciągali zza kierownicy zakleszczonego mężczyznę. Był to 67-letni mieszkaniec gminy Orzysz.

Jak ustalili policjanci kierowca renault najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Zjechał do przydrożnego rowu, gdzie auto dachowało i ostatecznie uderzyło w drzewo. Z relacji świadków wynikało, że kierowca jechał sam. Nie doznał poważniejszych obrażeń.

  • Rozbity samochód leżący w przydrożnym rowie
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie piskim
  • Rozbity samochód leżący w przydrożnym rowie
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie piskim
  • Rozbity samochód leżący w przydrożnym rowie
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie piskim

Policjanci pracując na miejscu zdarzenia sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Jego badanie wykazało blisko promil alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

(asz/tm)

Powrót na górę strony