Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Przemocą chcieli zmusić pokrzywdzonego do zwrotu wierzytelności – 20 złotych

Trzej mieszkańcy Iławy i tamtejszej gminy podejrzani o stosowanie przemocy wobec pokrzywdzonego, aby zmusić go do zwrotu 20 złotych zostali zatrzymani przez policjantów. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Kodeks karny za wymuszanie zwrotu wierzytelności przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o pobiciu jednego z mieszkańców Iławy.  Funkcjonariusze ustalili, że kiedy pokrzywdzony  był na jednej z iławskich działek zawołał go znajomy - Karol P. Mężczyzna wyszedł do niego, aby porozmawiać. Wtedy okazało się, że z Karolem P. przyszło jeszcze dwóch młodych mężczyzn. Mężczyźni ci złapali pokrzywdzonego za ręce i poprowadzili w stronę gołębników. Kiedy pokrzywdzony chciał się dowiedzieć o co chodzi, Karol P. odpowiedział mu, że przyszedł odebrać 20 złotych długu. W pewnym momencie wszyscy trzej mężczyźni zaatakowali pokrzywdzonego, zadając mu uderzenia i kopiąc  po całym ciele. Po doprowadzeniu go do stanu bezbronności zabrali mu 2 zł i popsuty zegarek. Po chwili pokrzywdzony wstał i oświadczył, aby ci poszli z nim do jego brata po pieniądze za dług. Jednak go nie zastali. Wówczas napastnicy postanowili wejść do pobliskiego sklepu monopolowego. Pokrzywdzony, który pozostał na zewnątrz wykorzysta tą sytuację i uciekł. Policjanci zatrzymali 35-letniego Artura L., 26-letniego Karola P. oraz 28-letniego Przemysława D. Mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa, do których się przyznali.
Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast Karolowi P. grozi kara 7,5 roku więzienia za popełnienie przestępstwa w warunkach „recydywy”.

Powrót na górę strony