Dwie młode, ranne osoby trafiły do szpitala - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie młode, ranne osoby trafiły do szpitala

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Dwie młode, ranne osoby potrącone przez kierującego bmw z poważnymi obrażeniami zostały przetransportowane do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 23:00 w Ełku na ulicy Kilińskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW potrącił 21-letniego mężczyznę i rok młodszą kobietę, którzy przechodzili na oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowani w wypadku z poważnymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku. Wiadomo, że 19-letni kierowca bmw był trzeźwy.

Policja apeluje do kierowców oraz pieszych, aby podczas zbliżania się do przejść dla pieszych, zarówno jedni jak i drudzy zachowywali szczególną ostrożność. Kierowcy zbliżając się do przejścia powinien zdecydowanie zmniejszyć prędkość, która pozwoli na bezpieczne hamowanie. Piesi również powinni kierować się zasadą ograniczonego zaufania i przechodzić przez przejście po upewnieniu się, że pojazd zwalnia i udziela im pierwszeństwa.

aj/kw

  • elk wypadek na przejsciu dla pieszych
Powrót na górę strony