Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spieszyła się na wesele...zapomniała, że rażąco przekracza prędkość

500 - złotowym mandatem i 10 pkt została ukarana mieszkanka Gdańska. Kobieta rażąco lekceważąc przepisy ruchu drogowego jechała z prędkością 160 km/h gdzie obowiązywało ograniczenie do 90 km/h. Niestety nie wszyscy kierowcy respektują obowiązujące przepisy i narażają nie tylko siebie ale również innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo.

W miniony piątek (05.07.19) lidzbarski patrol ruchu drogowego podczas działań „Prędkość”, zatrzymał do kontroli drogowej kierującą osobowym peugeotem. Kierującą, okazała się 35-letnia mieszkanka Gdańska, która rażąco przekroczyła dozwoloną prędkość. Urządzenie pomiarowe wykazało, że peugeot, którym kierowała poruszał się z prędkością 160 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h. Swoje zachowanie kierująca próbowała tłumaczyć pośpiechem na wesele. Policjanci nałożyli na mieszkankę Gdańska mandat w wysokości 500 zł oraz przypisali jej 10 pkt karnych.

Policjanci proszą kierujących o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

mk/kw

Powrót na górę strony