Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za pobicie i znęcanie się nad partnerką

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące w areszcie śledczym spędzi 44-latek podejrzany o pobicie i znęcanie się psychicznie i fizycznie nad partnerką. Domowy agresor został zatrzymany przez lidzbarskich policjantów, chwilę po tym jak wszczął awanturę i dokonał pobicia 44-latki. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Informację o awanturze, która miała miejsce w jednym z mieszkań na terenie gminy oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał na początku lipca br. Wówczas na miejsce został wysłany patrol interwencyjny. Pod wskazanym adresem policjanci zastali właścicielkę mieszkania oraz jej partnera. Kobieta poinformowała mundurowych, że interwencja jest nie potrzebna ponieważ do żadnej awantury nie doszło, a jej partner zachowuje się bez zarzutu. Funkcjonariusze zwrócili też uwagę na opuchliznę twarzy kobiety, która twierdziła, że powstała ona na skutek upadku z jej winy.

Po kilkunastu minutach policjanci ponownie otrzymali zgłoszenie, że pod tym samym adresem trwa awantura. Kiedy ponownie pojawili się pod drzwiami mieszkania słychać było krzyki i wyzwiska. Policjanci odizolowali awanturującego się 44-latka od partnerki. Podczas rozmowy pokrzywdzona przyznała, że dzień wcześniej partner ją pobił. Przyznała też, że skłamała policjantom, bo awanturnik groził jej kolejnym pobiciem.

44-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile.

Z policyjnych ustaleń wynika, że kobieta od co najmniej 5 lat znosiła wyzwiska, szarpanie, popychanie oraz bicie i groźby pozbawienia życia. Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zebrali materiał dowodowy potwierdzający psychiczne i fizyczne znęcanie się nad partnerką przez zatrzymanego. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna może być nieobliczalny w stosunku do pokrzywdzonej.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty pobicia i znęcania się nad osobą najbliższą.

Sąd, na wniosek Policji i Prokuratora Rejonowego, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci apelują! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Mk/kw

  • podejrzany o znecanie
Powrót na górę strony