Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młodzi policjanci zakończyli adaptację zawodową - w Lidzbarku Warmińskim i Ornecie służyli 53 dni

Szeregi policjantów lidzbarskiej komendy w połowie maja zasiliło 11 młodych funkcjonariuszy, którzy odbywali adaptację zawodową. Pełnili oni służbę na ulicach Lidzbarka Warmińskiego oraz Ornety. Dziś podinsp. Piotr Koszczał Komendant Powiatowy Policji w Lidzbarku Warmińskim oraz kom. Tomasz Gładkowski Komendant Komisariatu Policji w Ornecie w obecności policjantów i pracowników cywilnych lidzbarskiej komendy i orneckiego komisariatu, podziękowali młodym adeptom za zaangażowanie w służbie i sumienne wykonywanie obowiązków.

Do lidzbarskiej komendy kilka tygodni temu trafiło 11 policjantów. Dziś (04.07.19) zakończył się ich okres adaptacyjny do służby. Funkcjonariusze pełnili służby na terenie miasta i gminy Lidzbark Warmiński oraz gminy Kiwity. Czworo z nich – pełniło służbę na terenie miasta i gminy Orneta oraz gminy Lubomino.

W świetlicy lidzbarskiej komendy oraz w sali odpraw orneckiego komisariatu w obecności policjantów i pracowników cywilnych nastąpiło uroczyste pożegnanie młodych adeptów. „Wszyscy swoją postawą i zaangażowaniem podczas pełnionej służby przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców” - podkreślił podinsp. Piotr Koszczał Komendant Powiatowy Policji w Lidzbarku Warmińskim.

Przez ostatnie tygodnie, a dokładniej mówiąc 53 dni, jednym z podstawowych zadań młodych policjantów było zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców powiatu lidzbarskiego. Policjanci zatrzymywali również poszukiwanych, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości oraz osoby, które posiadały przy sobie narkotyki, a także zatrzymywali nietrzeźwych kierujących i kierujących bez uprawnień. Adepci razem z funkcjonariuszami lidzbarskiej komendy i orneckiego komisariatu monitorowali rejony parków, parkingów, skwerów, placów zabaw, miejsc uciążliwych wskazanych w Krajowej Mapie Bezpieczeństwa przez mieszkańców powiatu.

Obecność funkcjonariuszy możliwa była dzięki wsparciu udzielonemu przez władze samorządowe tj. Starostę Lidzbarskiego, Burmistrza Miasta Lidzbarka Warmińskiego, Burmistrza Miasta Orneta.

Podinsp. Piotr Koszczał na zakończenie spotkania życzył policjantom dalszych sukcesów zawodowych i realizacji nowych planów. Komendant życzył im wytrwałości w służbie. Adepci z rąk kierownictwa otrzymali drobne upominki przekazane przez Starostę Lidzbarskiego Jana Harhaja, Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego Jacka Wiśniowskiego, Burmistrza Ornety Ireneusza Popiela i Wójta Gminy Lubomino Andrzeja Mazura.

mk/kw

  • adaptacja zawodowa mlodych policjantów
  • adaptacja zawodowa mlodych policjantów
  • adaptacja zawodowa mlodych policjantów
  • adaptacja zawodowa mlodych policjantów
  • adaptacja zawodowa mlodych policjantów
Powrót na górę strony