Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

II Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie

Utrwalanie i doskonalenie zdobytych umiejętności, to jeden z elementów szkolenia, który towarzyszy policjantowi od początku, do końca jego służby. Dotyczy to m. in. wyszkolenia strzeleckiego. Znakomitą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w tym zakresie są m.in. zawody organizowane przez służby mundurowe. Takie odbyły się ostatnio w Olsztynie - II Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie.

W miniony czwartek (19.06.2019) o godz. 10:00 z inicjatywy Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie insp. Piotra Zabuskiego oraz Terenowego Zarządu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów odbyły się II Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie. Bezpośrednim organizatorem imprezy był Zespół Kadr i Szkolenia KMP w Olsztynie  reprezentowany na miejscu przez Julitę Korus-Bazydło, mł. asp. Rafała Czerniewskiego i kom. Tomasza Okorskiego.

Do zawodów zgłosiło się łącznie 19 drużyn i 70 zawodników reprezentujących wszystkie komórki organizacyjne Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, w tym Komisariaty w Barczewie, Biskupcu, Olsztynku i Dobrym Mieście. Oprócz wyłonienia najlepszej drużyny i najlepszego strzelca w liczącej blisko 600 funkcjonariuszy Komendzie Miejskiej Policji, zawody były okazją do uczczenie 100-lecia powstania Policji Państwowej, integracji policjantów komórek organizacyjnych Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz doskonalenia umiejętności strzeleckich policjantów w ramach lokalnego doskonalenia zawodowego.

Dzięki uprzejmości Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego z Łowczym Okręgowym Romualdem Amborskim na czele zawody odbyły się na malowniczo położonej Strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Gutkowie. W organizację imprezy włączył się aktywnie Warmińsko Mazurski Związek Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, który wydelegował obsadę sędziowską na zawody oraz ufundował nagrody. W organizację imprezy włączyła się również firma ALMAX Marioli i Alberta Dzik. W ramach zawodów policjanci zmagali się w dwuboju strzeleckim, czyli w strzelaniu z broni krótkiej oraz strzelaniu z karabinka automatycznego AKMS.

Imprezę otworzył wystrzałem z repliki zabytkowej armaty Komendant Miejski Policji, który w przemówieniu podkreślił ważną rolę ciągłego podnoszenia kwalifikacji zawodowych policjantów i dostosowania umiejętności naszej formacji do oczekiwań społecznych jakie niesie ze sobą 21. wiek.

Rocznica 100-lecia powstania Policji Państwowej była okazją do uatrakcyjnienia zawodów m. in. o pokaz broni z różnych epok historycznych, prezentowanych przez klub Strzelecki „Gward” z Kwidzyna oraz zbiorów prywatnych kolekcjonerów, wystawę sprzętu wojskowego eksponowanego przez Muzeum Techniki wojskowej w Ziołowej Dolinie.

Instruktorzy strzelań myśliwskich przybliżyli funkcjonariuszom konkurencję strzelania do rzutek, która dodatkowo uświetniła zawody. Kulminacyjnym momentem imprezy było szkolenie z zakresu zatrzymywania niebezpiecznych przestępców poruszających się pojazdami w wykonaniu zespołu wywiadowczego ogniwa patrolowego Wydziału Zabezpieczenia Miasta, koordynowane przez instruktora taktyki i technik interwencji mł. asp. Rafała Czerniewskiego. Uczestnicy zawodów  brali również udział w symulacji dachowania pojazdu na symulatorze dachowania udostępnionym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie. 

 

  • Uczestnicy zawodów
    Uczestnicy zawodów
  • Uczestnicy zawodów
    Uczestnicy zawodów
  • Uczestnicy zawodów
    Uczestnicy zawodów

Przed uroczystym wręczeniem nagród odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń Krzyża niepodległości II klasy osobom, które w sposób szczególny wspierają działalność statutową Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów. w tym działania na rzecz podnoszenia kwalifikacji zawodowych  w zarówno w dziedzinie, sportu, wyszkolenia strzeleckiego jak i bezpieczeństwa i porządku publicznego. Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów asp. szt. Mariusz Szandrowski wręczył Krzyże dla: Tomasza Ługiewicza, Artura Łaganowskiego oraz kom. Tomasza Okorskiego. Odbyła snę również dekoracja policyjną „odznaką honorową” osób, które w sposób szczególny przyczyniły się do stworzenia policjantom warunków podnoszenia kwalifikacji i adaptacji społeczno–zawodowej oraz wspierają merytorycznie działania statutowe Związku Zawodowego Policjantów w tym działania na rzecz podnoszenia kwalifikacji zawodowych w dziedzinie, sportu. Odznaczenia otrzymali mł. asp. Rafała Czerniewskiego oraz Prezes Grupy „Szynaka Meble” Jan Szynaka.

Po dekoracjach odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników:

W konkurencji pistolet:

I miejsce – 93 pkt. - Mariusz Mikulski z WTKiSP

II miejsce - 92 pkt - Radosław Graw z Posterunku Policji III w Olsztynie

III miejsce - 89,3 pkt - Artur Marcjanik z WZM

IV miejsce - 89,1 pkt - Michał Nowikowski z Posterunku Policji III w Olsztynie

V miejsce - 87,1 pkt - Robert Dymkowski z WTKiSP

W konkurencji karabinek AKMS:

I miejsce - 95,1 pkt - Rafał Górzyński z WTKiSP

II miejsce  - 95 pkt - Michał Nowikowski z Posterunku Policji III w Olsztynie

III miejsce - 92 pkt - Piotr Luczek z Wydziału dw. z przestępczością przeciwko Mieniu

IV miejsce - 91,1 pkt - Mariusz Rynko z WZM

V miejsce - 91 pkt - Marek Kalinowski z WTKiSP

W klasyfikacji dwuboju (pistolet + karabin):

I miejsce - 184,1 pkt - Michał Nowikowski z Posterunku Policji III w Olsztynie

II miejsce - 175,1 pkt - Łukasz Szymialis z Wydziału Zabezpieczenia Miasta

III miejsce - 171,1 pkt - Piotr Sokołowski z Komisariatu Policji w Olsztynku

IV miejsce - 169,1 pkt - Robert Dymkowski z WTKiSP Piąte miejsce wynikiem 162 pkt Jacek Wilczewski z WTKiSP

W konkurencji dla Kadry KMP w Olsztynie:

I miejsce - 104,3 pkt - Damian Świniarski z Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu

II miejsce - 91,3 pkt - Artur Opalach z WTKiSP

III miejsce - 79,2 pkt - Mariusz Mielcarz z WRD

VI miejsce - 78,1 pkt - Jacek Bąk z WZM

V miejsce - 77,1 pkt - Marcin Horn z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście.

Klasyfikacja Drużynowa:

I miejsce - 483 pkt - Wydział Techniki Kryminalistycznej i Statystyki Przestępczości

II miejsce - 441 pkt - Wydział dw. z Przestępczością Przeciwko

III miejsce - 427 pkt - Posterunek Policji III

IV miejsce - 400 pkt - Wydział Ruchu Drogowego

V miejsce - 395 pkt - Wydział Zabezpieczenia Miasta

Nagrody – puchary, medale i dyplomy - ufundował Terenowy Zarząd NSZZP przy KMP w Olsztynie i wręczali je Komendant Miejski Policji w Olsztynie oraz przewodniczący ZT NSZZ Policjantów. Przedstawiciel firmy Almax oraz Warmińsko Mazurskiego Związku Strzelectwa Sportowego Albert Dzik wręczył laureatom bony towarowe. Zawody zakończył wystrzałem z repliki zabytkowej armaty gość honorowy imprezy Prezes grupy „Szynaka Meble” Jan Szynaka.

Naszym koleżankom i kolegom gratulujemy bardzo wysokich wyników w sportowej rywalizacji, a sponsorom (Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Olsztynie, Warmińsko Mazurski Związek Strzelectwa Sportowego w Olsztynie, Firma Almax, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie, Klub Strzelecki Gward w Kwidzynie, Muzeum Techniki Wojskowej, Bogdan Wojciech Kozłowski, kolekcjonerzy broni Krzysztof Żłobecki, Janusz Walesiak i Marcin Formela) dziękujemy za wsparcie.

(mp/tm)

Powrót na górę strony