Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wystarczyła chwila nieuwagi. Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem

Często o tym, że dochodzi do zdarzenia drogowego decydują ułamki sekund, chwila nieuwagi, moment zagapienia. Jeden nieprzemyślany ruch kierownicą, zbyt szybkie naciśnięcie pedału gazu lub zbyt późne wciśnięcie hamulca mogą zadecydować o czyimś życiu lub zdrowiu. Przekonali się o tym dwaj kierowcy w Ełku. Do zderzenia samochodu osobowego z motocyklistą doszło na jednym ze skrzyżowań. Kierujący motocyklem 40-letni mieszkaniec Ełku z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (16.06.2019) w Ełku na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Gdańskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że  kierujący samochodem osobowym marki Kia Sorento wyjeżdżając z ulicy Gdańskiej w lewo w ulicę Sikorskiego, uderzył w kierującego motocyklem 40-letniego mieszkańca Ełku, który jechał ulicą Sikorskiego w kierunku Osiedla Konieczki. Ranny motocyklista został przewieziony do szpitala. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, wiadomo, że obaj kierujący byli trzeźwi.

Sezon motocyklowy w pełni, na  drogach możemy więc spotkać wielu motocyklistów. Pamiętajmy, że kierujący motocyklami należą do grupy tzw. "niechronionych użytkowników dróg" - tzn., że poza ubraniem, czy kaskiem, przed zderzeniem nic ich nie ochrania i w zderzeniu z samochodem, mają  niewielkie szanse na to, żeby wyjść z wypadku bez szwanku. Apelujemy więc do kierowców   o wzajemny szacunek oraz żeby zachowywali szczególną ostrożność wobec osób poruszających się jednośladami.

(aj/tm)

  • Leżący na drodze motocykl i stojący obok samochód
    Miejsce zdarzenia drogowego w Ełku
Powrót na górę strony