Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatkowie chcąc uczcić Dzień Dziecka pili alkohol, a potem pobili starszego mężczyznę. Teraz odpowiedzą przed sądem

Dwóch nastolatków w wieku 18 i 15 lat zatrzymali ełccy policjanci. Chłopcy chcąc uczcić Dzień Dziecka pili alkohol, a potem bez żadnego powodu zaczepili i pobili pałkami teleskopowymi starszego mężczyznę. Tej samej nocy 15- latek wybił jeszcze szybę w oknie sklepu w centrum miasta.

Ełccy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Prostki i jego 15-letniego kolegę, którzy w centrum miasta, późnym wieczorem 1 czerwca bieżącego roku bez żadnego powodu zaczepili i pobili starszego mężczyznę. Policjanci ustalili, że nastolatkowie uderzali pokrzywdzonego pałkami teleskopowymi po całym ciel. Chłopcy nie potrafili powiedzieć dlaczego to zrobili. Tłumaczyli jedynie, że byli pijani, gdyż wcześniej tego dnia pili alkohol, żeby uczcić Dzień Dziecka. Okazało się, że tej samej nocy 15-latek używając pałki teleskopowej wybił jeszcze szybę w oknie sklepu w centrum miasta.

Wkrótce obaj odpowiedzą przed sądem. 18-latkowi za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji. 15-latek natomiast odpowie przed sądem rodzinnym, ale już teraz został umieszczony w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, gdzie został skierowany za inne przewinienia.

(aj/rj)