Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował autem mimo braku uprawnień, do tego był nietrzeźwy

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 60-latek, który wsiadł za kierownicę osobowej renówki. Mężczyzna został wyeliminowany z ruchu dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu. Do tego okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (11.06.2019r.) na jednej z ulic w Działdowie patrol ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymał 60-letniego mieszkańca powiatu działdowskiego. Mężczyzna chwilę wcześniej prowadził pojazd marki Renault będąc w stanie nietrzeźwości, o czym policjantów poinformował świadek zdarzenia. Badanie alkotestem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie 60-latka. Policjanci nie zatrzymali mężczyźnie prawa jazdy ze względu na fakt, iż nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialny kierowca, jak tylko wytrzeźwieje usłyszy zarzuty i wkrótce poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych do tego uprawnień grozi mandat w wysokości 500 zł lub grzywna do 5 tys. zł. Jeśli kierujący posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wówczas grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności i grzywna. Natomiast kierujący pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości naraża się na karę pieniężną w wysokości od 5 tys. zł, zagrożenie pozbawieniem wolności do lat 2 i zakaz prowadzenia pojazdów od roku do lat 15.

(jn/rj)