Poszukiwany listem gończym „wpadł” przy kontroli - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Lidzbark Warmiński

Poszukiwany listem gończym „wpadł” przy kontroli

Policjanci z lidzbarskiej drogówki zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym za jazdę w stanie nietrzeźwości. 27-letni pasażer „wpadł” podczas kontroli drogowej. Mieszkaniec gminy Bartoszyce jeszcze dziś trafi do zakładu karnego.

Wczoraj (10.06.2019) po południu policjanci z lidzbarskiego patrolu ruchu drogowego zauważyli na ul. Wyszyńskiego kierującego oplem, który podczas jazdy nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Kierujący, 26-letni mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze wylegitymowali też pasażera pojazdu. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że 27-latek był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach. Mężczyzna ma na swoim koncie przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Mieszkaniec gminy Bartoszyce został zatrzymany. Po nocy spędzonej w policyjnej celi, zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzony wyrok. 

mk/in