Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drogowe podsumowanie minionego weekendu

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W miniony weekend warmińsko - mazurski policjanci eliminowali z ruchu nietrzeźwych uczestników, pracowali na miejscach wypadków drogowych i kolizji.

Nowe Miasto Lubawskie:

Około godz. 4:20 w Mrocznie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. W trakcie sprawdzania danych mężczyzny w systemach informatycznych okazało się, że 23-letni mieszkaniec powiatu mławskiego w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, bowiem obowiązuje go dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz mężczyzna ponownie stanie przed sądem.

Pisz:

W piątek (31 maja br.) po godz. 16.00 na trasie Orzysz – Giżycko doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że motocyklem marki Harley Davidson jechał 66-letni mieszkaniec Warszawy z Orzysza w kierunku Giżycka. Z relacji świadków wynika, że z przeciwka jechał samochód osobowy, który na łuku drogi znacznie przekroczył oś jezdni. Motocyklista chcąc uniknąć czołowego zderzenia z osobówką, zjechał w lewą stronę wjeżdżając do rowu. Kierowca pojazdu osobowego odjechał z miejsca zdarzenia. Motocyklistę z obrażeniami przewieziono do szpitala.

Kilka minut później w tym samym miejscu doszło do kolizji drogowej. Kierujący pojazdem marki Ford nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył karetki pogotowia, która przejechała na miejsce wypadku. Kierowca forda ukarany został przez policjantów mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Bartoszyce/Bisztynek:

W sobotę 1 czerwca br. kilka minut przed godziną 15:00 na trasie Bisztynek – Prosity, doszło do wypadku drogowego, który spowodował pijany 59 - latek. Mężczyzna kierował oplem corsą mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący jechał z żoną, którą po zdarzeniu przewieziono karetką pogotowia do szpitala. Tam okazało się, że również ona jest pijana  oraz ma obrażania kręgosłupa. Po sprawdzeniu danych 59 – latka w policyjnym systemach okazało się, że mieszkaniec gminy Kiwity nie ma uprawnień do kierowania, a jego opel aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Mężczyzna został już ukarany za kierowanie autem niedopuszczonym do ruchu, policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny opla. 59 - letniego kierowcę czeka jeszcze odpowiedzialność za kierowanie bez uprawnień i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Z uwagi na brak ubezpieczenia OC, kolejne konsekwencje wobec mężczyzny wyciągnie Fundusz Gwarancyjny. Na tylnej szybie auta znajdowała się naklejka kampanii pn. „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. W tym przypadku kierujący nie zastosował się do tego hasła.

W przypadku, gdy pokrzywdzoną w wypadku jest osoba najbliższa, ściganie przestępstwa następuje na jej wniosek.

Iława/Susz:

Wczoraj (02.06.19r) kilka minut po godzinie 17:00 w miejscowości Czerwona Woda policjanci zatrzymali rowerzystę. Zatrzymanie to za duże słowo, gdyż mężczyzna dosłownie wyjechał z drogi podporządkowanej i uderzył w przód oznakowanego radiowozu. W trakcie czynności policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 33 - latek kierował jednośladem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy !!!

Nietrzeźwi kierujący to od lat jeden z ważniejszych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym kraju, stanowią bowiem potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników dróg. Z badań wynika, że większość Polaków zdaje sobie sprawę z zagrożenia jakie na drogach stwarzają pijani kierowcy. Nasze poglądy niestety nie przekładają się na nasze zachowania i wciąż zbyt wiele osób prowadzi samochód lub rower po wypiciu alkoholu. Pamiętajmy, że często prowadzi to do tragedii na drodze.

lm/asz/mk/jk/kw

Powrót na górę strony