Ukrywał się przez 10 lat - wpadł pijąc piwo pod sklepem - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywał się przez 10 lat - wpadł pijąc piwo pod sklepem

62 – latek, który przez 10 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości trafił za kraty na 2 lata. Taką karę zasądził mężczyźnie Sąd we Wrocławiu. Powód! kradzieże z włamaniem. Mężczyzna przyjechał z Francji na „stare śmieci” i z kolegą poszedł na piwo, a że pił je pod sklepem, to został wylegitymowany przez policjantów patrolujących miasto. Wówczas wyszło na jaw, że powinien trafić za więzienne mury. Mężczyzna już jest w zakładzie karnym.

Wczoraj (28.05.19r.) kilka minut po godzinie 13:00 policjanci jadąc ul. Poniatowskiego pod jednym ze sklepów, zauważyli mężczyznę pijącego piwo. Funkcjonariusze wylegitymowali
i sprawdzili 62 – latka w policyjnych systemach. Jak się okazało mężczyzna od 10 lat poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości listem gończym. Mężczyzna przez ostatnie 10 lat przebywał we Francji, jednak postanowił przyjechać do Bartoszyc, gdyż mieszkał tu kilkanaście lat temu. 62 – latek ma do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności, za popełniane niegdyś przestępstwa kradzieży z włamaniem. Dziś (29.05.19r.) został przewieziony do zakładu karnego.

62 – latka czeka jeszcze jedna odpowiedzialność przed sądem. Musi ponieść konsekwencję spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym, gdyż odmówił przyjęcia mandatu karnego za popełnione wykroczenie legitymującym go policjantom.

mk/kw

Powrót na górę strony