Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierowcy w dalszym ciągu olbrzymim zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego

Policjanci z garnizonu warmińsko – mazurskiego niemal codziennie podczas służb zatrzymują nietrzeźwych kierowców. Pijani za kółkiem nie zdają sobie w dalszym ciągu sprawy jak olbrzymie zagrożenie stanowią wobec reszty uczestników ruchu drogowego. Dlatego funkcjonariusze w swoich działaniach nie zamierzają składać broni i w dalszym ciągu będą konsekwentni wobec tych, którzy za nic maja innych życie.

Wypity alkohol - nawet w niewielkiej ilości - prowadzi zawsze do zaburzenia percepcji wzrokowej, ogranicza pole widzenia powodując błędną ocenę odległości i szybkości, które są tak ważne podczas prowadzenia pojazdu. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które nie stosują się do powyższych zasad.

Iława:

Tak było również w przypadku 57 – latka. Policjanci z Posterunku Policji w Zalewie podczas patrolu zauważyli znanego im mieszkańca gminy. Mężczyzna właśnie wyjeżdżał z posesji osobowym vw. Funkcjonariusze pamiętali, że 57 - latek ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej,  okazało się, że jechał on autem ze swoim synem. Funkcjonariusze wylegitymowali mieszkańca gminy Zalewo oraz sprawdzili stan trzeźwości. Przypuszczenie funkcjonariuszy okazały się słuszne. 57 – latek kierował vw mając promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna ponad rok temu został zatrzymany kiedy to kierował samochodem mając 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało wówczas zatrzymane prawo jazdy. Policjanci zatrzymali mężczyznę i wykonali z nim czynności po których został zwolniony. Samochód został przekazany osobie wskazanej przez zatrzymanego. Jak widać, ten kierujący za nic ma obowiązujące przepisy prawa i nie wyciąga z nich żadnych wniosków. Teraz mężczyzna ponownie ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Olecko:

Wczoraj (08.05.2019) przed godz. 21:00 na Alejach Lipowych w Olecku policjanci ruchu drogowego zauważyli dwóch rowerzystów poruszających się bez wymaganego oświetlenia. Kiedy funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn do kontroli, poczuli od nich zapach alkoholu. Podczas wykonywanych czynności jeden z nich dziwnie się zachowywał i próbował schować jakiś przedmiot. W związku z tym funkcjonariusze dokonali kontroli odzieży 24-lataka i znaleźli u niego pudełko, w którym znajdowały się zawiniątka z białym proszkiem.  

Obaj mężczyźni zostali poddani badaniu stanu trzeźwości, które wykazało u każdego z nich ponad promil alkoholu. Ponadto badania laboratoryjne wykazały, że 24-latek był pod działaniem środków odurzających. Podczas przeprowadzonych wstępnych badań policjanci ustalili, że zabezpieczona substancja to amfetamina. 24-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Obaj mężczyźni odpowiedzą za prowadzenie roweru pod wpływem alkoholu. 24-latek będzie tłumaczył się również za posiadania środków odurzających.

Również wczoraj oleccy policjanci po godz. 17:30 w Olecku na Alei Zwycięstwa zatrzymali do kontroli kierującego fiatem. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mieszkańca Olecka blisko 2 promile alkoholu. Kolejny niefrasobliwy kierujący został zatrzymany przez oleckich policjantów po godz. 15:00. Mężczyzna jechał samochodem marki Opel i nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu policyjnych systemów informatycznych okazało się, że 37-latek ma cofnięte uprawnienia. Przypominamy, że kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień jest przestępstwem z art. 180 a kodeksu karnego, za które grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

Elbląg:

Kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności może grozić 35-letniej kobiecie, która została zatrzymana do kontroli przez policjantów ruchu drogowego. Zdarzenie miało miejsce wczoraj (08.05.19r) w miejscowości Jagodnik. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od kobiety zapach alkoholu. Badanie alkotestem potwierdziło, że ma ona 2,4 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano jej prawo jazdy. Teraz sprawa trafi do sądu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.  

Jk/jsz/kn/kw

 

 

Powrót na górę strony