Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

Funkcjonariusze pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca volkswagenem 62-latka zderzyła się z lokomotywą. Kobieta oraz jej pasażer trafili do szpitala. Policji apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności dojeżdżając do torów.

Wczoraj (29.04.2019) oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w okolicy miejscowości Szyleny. Na miejsce natychmiast skierowano patrol funkcjonariuszy, karetkę pogotowia oraz straż pożarną. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 62-latka podróżująca z pasażerem vw zderzyła się z lokomotywą. Kobieta z ciężkimi obrażeniami ciała została przetransportowana śmigłowcem do szpitala, towarzyszący jej mężczyzna także trafił pod medyczną obserwację.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Policyjne dochodzenie wyjaśni okoliczności tego wypadku.

Policjanci przypominają wszystkim kierującym o zachowaniu szczególnej ostrożności przy dojeżdżaniu do przejazdu kolejowego.

Każdy kierowca przed wjechaniem na tory powinien:

·      upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub innych powodów przejrzystość powietrza jest zmniejszona;

·      prowadzić pojazd z taką prędkością, aby mógł go zatrzymać w bezpiecznym miejscu, gdy nadjeżdża pojazd szynowy lub gdy urządzenie zabezpieczające albo dawany sygnał zabrania wjazdu na przejazd;

·      w razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym niezwłocznie usunąć go z przejazdu, a jeżeli nie jest to możliwe, ostrzec kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie.

Kierującemu pojazdem zabrania się:

·      objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;

·      wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;

·      wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;

·    omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

js/in

  • Przejazd kolejowy - lokomotywa i uszkodzony vw
    Wypadek na przejeździe kolejowym
Powrót na górę strony