Przedmajówkowy weekend na drogach regionu - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedmajówkowy weekend na drogach regionu

Przed nami jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów wiosny, czyli majówka i związany z nią długi weekend. Niestety niektórzy kierowcy chyba już poczuli zbliżającą się beztroskę i w miniony weekend doprowadzili do kilku groźnych sytuacji na drogach Warmii i Mazur. Niestety za znaczną część z nich odpowiedzialni byli nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierowcy.

W miniony weekend (26-28.04.2019) nie obyło się niestety bez groźnych zdarzeń na drogach Warmii i Mazur. Odpowiedzialność za części z nich ponoszą nietrzeźwi kierujący, których w ciągu tych 3 dni policjanci zatrzymali ponad 20. Cieszy to, że zdarzają się takie dni jak miniona niedziela, która okazał się być dzniem bez wypadku na drogach regionu.

Elbląg

Policjanci z elbląskiego ruchu drogowego przeprowadzili w weekend ponad 300 badań kierujących na zawartość alkoholu. Zatrzymano 1 nietrzeźwego kierującego. Przy ul. Odzieżowej patrol policjantów ruchu drogowego zatrzymał 32-latka, który kierował osobowym seatem. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Wynik badania alkotestem to 0,60 promila. Dalej już nie pojechał. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

Iława

Tylko podczas minionego weekendu w powiecie iławskim doszło do 17 zdarzeń drogowych. Trzy z nich spowodowane były przez nietrzeźwych kierujących. Do pierwszego ze zdarzeń doszło w sobotę kilka minut przed północą. Kierujący BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zahaczył pobocze, po czym uderzył w przepust betonowy, a następnie dachował. Okazało się, że dwaj mężczyźni, którzy jechali pojazdem byli pijani jednak żaden z nich nie chciał się przyznać do kierowania. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. W trakcie czynności policjanci ustalili, że BMW kierował 32–latek. Mężczyzna podczas prowadzenia pojazdu miał 1,5 promila alkoholu. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie mężczyzny. Mieszkaniec powiatu iławskiego posiadał również przy sobie biały proszek kiedy to został zatrzymany przez policjantów. Badanie narkotestem wskazało, że jest to amfetamina. Mieszkaniec powiatu iławskiego usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali po tym jak uderzył w zaparkowany pojazd i odjechał. Lubawscy funkcjonariusze ustalili, że kierującym daewoo, który spowodował kolizję był 27–latek. Policjanci zatrzymali mężczyznę. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec powiatu iławskiego kierował samochodem osobowym mając 2,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie został zatrzymane prawo jazdy i usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Natomiast do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło po zgłoszeniu przez świadka. Oświadczył on, że na jednej z iławskich ulic doszło do kolizji drogowej i sprawcą prawdopodobnie jest pod działaniem alkoholu. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że kierujący renaultem nie zachował szczególnej ostrożności podczas manewru cofania i uderzył w będącego  za nim VW. W trakcie czynności policjanci potwierdzili uzyskane wcześniej informacje. Okazało się, że 48–latek kierował renaultem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu mieszkaniec Iławy usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Policjanci z Lubawy podczas patrolu miasta zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji 30–latka, który jechał rowerem. Funkcjonariusze kilkanaście minut wcześniej widzieli tego samego mężczyznę kiedy to szedł chodniki a widać po nim było, że jest pod znacznym działaniem alkoholu. W związku z powyższym policjanci zatrzymali 30–latka do kontroli. Okazało się, że mieszkaniec Lubawy kierował jednośladem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie

Nowe Miasto Lubawskie

Nowomiejscy policjanci pracowali przy kolizji drogowej, którą spowodował nietrzeźwy kierujący. Do zdarzania doszło w sobotę przed godz. 14:00 w Tylicach. Na miejsce interwencji pojechali policjanci, którzy ustalili, że kierowca audi nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących w ruchu w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w drzewo a następnie doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 41-letni sprawca kolizji miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie ze swego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat oraz wysoka kara finansowa. Nie uniknie on także odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.

  • Rozbity samochód stojący na polu przy drodze
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie nowomiejskim
  • Rozbity samochód stojący na polu przy drodze
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie nowomiejskim

Pisz

W sobotę (27.04.2019) przed godz. 13:00 w Piszu na skrzyżowaniu ulic Czerniewskiego i Wojska Polskiego doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że pojazd marki Kia jechał ulicą Czerniewskiego w kierunku Białej Piskiej. Samochód marki Skoda wyjeżdżał z ulicy Wojska Polskiego, jadąc od strony ul. Warszawskiej. Kierowca skody wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi kia. Doszło do zderzenia aut, w wyniku czego dwoje pasażerów pojazdu marki Kia zabrano do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nie doznali poważniejszych obrażeń. W rozmowie z kierowcą skody policjanci ustalili, że zapatrzył się na nawigację samochodową i nie zauważył znaku A-7, dlatego wymusił pierwszeństwo przejazdu. Godzinę wcześniej na tym samym skrzyżowaniu również doszło do zdarzenia drogowego. Tym razem kierująca pojazdem marki Seat Toledo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Ford Mondeo. Kierująca seatem ukarana została przez policjantów mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(kn/jk/lm/asz/tm)

Powrót na górę strony