Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłosił, że „wyrżnął pół rodziny”, bo chciał zostać zatrzymany. Był poszukiwany listami gończymi i nakazami zatrzymania

35–letni mieszkaniec gminy Bartoszyce wezwał policjantów na interwencję mówiąc, że „wyrżnął pół rodziny”. Okazało się, że powiedział tak, aby policjanci szybko po niego przyjechali i go zamknęli. Mężczyzna przyznał, że nie ma już zamiaru się ukrywać i chce odbyć zasądzone mu kary pozbawienia wolności. 35–latek za kratami spędzi najbliższe 2 lata i 6 miesięcy.

W niedzielę (28.04.2019) przed godz. 18:00 dyżurny bartoszyckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednej z miejscowości w gminie Bartoszyce, mężczyzna miał dopuścić się zbrodni na członkach rodziny. Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów, którzy szybko ustalili, że nic złego się nie stało, a zgłaszający interwencję chciał oddać się w ręce stróżów prawa, bo miał dość ukrywania się i postanowił odbyć zasądzoną mu karę pozbawienia wolność.

Funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach i okazało się, że 35–latek jest poszukiwany 2 listami gończymi i 4 nakazami zatrzymania. Łączna kara, jaką ma do odbycia 35–latek to 2 lata i 6 miesięcy izolacji w zakładzie penitencjarnym. To kara m.in. za znieważenie policjantów, niezaspokojenie roszczeń wierzyciela, wykroczenia porządkowe i skarbowe.

W ciągu tego samego weekendu bartoszyccy policjanci zatrzymali jeszcze 2 innych poszukiwanych mężczyzn. W sobotę w związku z interwencją dotyczącą picia alkoholu w miejscu niedozwolonym wylegitymowano 34–letniego mieszkańca Bartoszyc, który był poszukiwany do dobycia kary 18 miesięcy pozbawienia wolności m. in. za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości i kradzież z włamaniem. W piątek policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim, w jednej z gminnych miejscowości zatrzymali 45–latka, który był poszukiwany do obycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Już niebawem, wszyscy trzej mężczyźni zostaną przewiezieni do zakładu karnego, aby tam odbyć zasądzone im kary.

(mk/tm)

Powrót na górę strony