Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o udział w bójce zatrzymani

Nowomiejscy policjanci wyjaśniają okoliczności bójki, do której doszło w minioną sobotę na jednej z ulic miasta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w zdarzeniu brało udział kilkunastu mężczyzn. W tej sprawie zatrzymano 8 osób, wszystkie usłyszały zarzuty udziału w bójce. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (27 kwietnia br.) na ulicy Jagiellońskiej w Nowym Mieście Lubawskim przed mającym się odbyć tego dnia meczem piłkarskim pomiędzy drużynami Drwęca Nowe Miasto Lubawskie i Jeziorakiem Iława.  Na miejsce natychmiast wysłano policyjne patrole. W wyniku tego zajścia jednej z osób udzielono pomocy medycznej. Mężczyzna ten nie wymagał hospitalizacji.

Błyskawiczna reakcja nowomiejskich i iławskich policjantów oraz funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji pozwoliła, w wyniku podjętych bezpośrednio działań, na zidentyfikowanie, a w konsekwencji zatrzymanie 8 osób podejrzewanych o udział w tym zdarzeniu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że są to osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców obu drużyn. Wszystkich zatrzymanych mężczyzn przewieziono do komendy, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w bójce narażając jej uczestników na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, dopuszczając się tego publicznie i bez powodu okazując przez to rażące naruszenie porządku publicznego. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu nowomiejskiego  oraz iławskiego w wieku od 19 do 37 lat.

Dzięki stanowczym i błyskawicznym działaniom funkcjonariuszy doszło do zatrzymania  sprawców przestępstwa i mecz odbył się bez zakłóceń. Policjanci podkreślają, że nie ma i nie będzie zgody na takie chuligańskie zachowania.

Policjanci w tej sprawie w dalszym ciągu analizują materiał dowodowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

lm/in

Powrót na górę strony