Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowali w stanie nietrzeźwości

Policjanci z Iławy, Elbląga i Olecka w walce z nietrzeźwymi uczestnikami ruchu. Mężczyźni kierowali samochodami w stanie nietrzeźwości. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Iława:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 2 mieszkańcom powiatu.  Z ustaleń śledczych wynikało, że jeden z nich został zatrzymany do kontroli drogowej jadąc jedną z iławskich ulic. W trakcie czynności okazało się, że 57 – latek kierował audi mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że to nie pierwszy raz kiedy mężczyzna prowadził pod wpływem alkoholu. Jak się okazało kilka lat wcześniej, mężczyzna był skazany prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Iławie, właśnie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci z Iławy zatrzymali podczas patrolowania miasta. Funkcjonariusze jechali oznakowanym radiowozem za osobówką, której kierowca zachowywał się w sposób, który zaniepokoił policjantów. Mężczyzna w pewnym momencie zjechał na zatokę autobusową, a kiedy radiowóz go minął, wyjechał z zatoki i jechał dalej za radiowozem. Policjanci zawrócili na najbliższym rondzie. To samo zrobił jadący za nimi kierowca. Powtórzył także kolejny manewr wykonany przez policjantów. Funkcjonariusze postanowili go skontrolować i sprawdzić jego stan trzeźwości. Okazało się, że 46–latek kierował autem mając 2,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i wkrótce będzie się on tłumaczył przed sądem.

Olecko:

Wczoraj (24.04.2019) około godz. 20:00 w jednej z miejscowości na terenie gminy Kowale Oleckie, policjanci ruchu drogowego zatrzymali  do kontroli kierującego osobowym oplem. Pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych, a za kierownicą siedział 21-latek. Funkcjonariusze poddali kierowcę badaniu stanu trzeźwości, które wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Dodatkowo podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec gminy Kowale Oleckie nie posiada uprawnień do kierowania, a jego pojazd jest nie zarejestrowany i nie jest dopuszczony do ruchu.

W związku z zaistniałą sytuacją samochód 21-latka został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, a on za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Elbląg:  

 

Wczoraj (24.04.19r) około godziny 18.00 policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał w Elblągu mężczyznę kierującego osobowym volvo. Policjanci od razu wyczuli od niego zapach alkoholu. 34-latek został poddany badaniu na trzeźwość. Wynik badania to 0,64 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył że „wypił jedynie dwa piwa”. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy z praktycznie wszystkimi kategoriami. Mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę po pijanemu. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na czas określony przez sąd.

 

Kierowco pamiętaj !

Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

 

jk/jsz/kn/kw

Powrót na górę strony