Usłyszał zarzut zabójstwa. Został aresztowany - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzut zabójstwa. Został aresztowany

Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec 64-latka podejrzanego o zabójstwo 65-latka. Do zbrodni miało dojść w jednym z domów na terenie gminy Lubomino. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna nie przyznał się do stawianego mu zarzutu. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w wielkanocna niedzielę (21.04.2019). Lidzbarscy policjanci zostali wezwani do jednego z domów na terenie gminy Lubomino. Na miejscu policjanci zastali leżącego zakrwawionego mężczyznę. Wezwany lekarz stwierdził zgon 65-latka.

Sprawą pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim zajęli się policjanci kryminalni z Ornety. Funkcjonariusze ustalili jak mogły wyglądać ostatnie minuty życia ofiary oraz osoby, które w tym czasie z nim przebywały. Wszystko wskazywało na to, że tuż przed śmiercią do pokrzywdzonego przyszedł znajomy mężczyzna. Podczas spotkania najprawdopodobniej doszło do awantury, w trakcie której 64-latek miał wielokrotnie zadać pokrzywdzonemu wiele ciosów powodując u niego obrażenia. Jak ustalono w późniejszym postępowaniu, było to przyczyną śmierci pokrzywdzonego.Na podstawie przeprowadzonych czynności, oględzin i zabezpieczonych śladów na miejscu zdarzenia oraz przesłuchania świadków, funkcjonariusze ustalili tożsamość podejrzanego o ten czyn 64-latka. Jeszcze w dniu zdarzenia mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Film Zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów

Opis filmu: Zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów

Pobierz plik Zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów (format mp4 - rozmiar 7.86 MB)

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa, jednak nie przyznał się do jego popełnienia. Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. Teraz za zabójstwo 64-latkowi może grozić kara nawet dożywotnego pozbawienia wolności.

(mk/tm)

Powrót na górę strony