Jednoślady są wśród nas - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jednoślady są wśród nas

Po zimowej przerwie na drogach pojawiły się jednoślady. Piękna pogoda zachęca motocyklistów do jazdy na dwóch kółkach. Niestety uczestnicy ruchu zapominają, że przepisy prawa jednakowo dotyczą wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zgodnie z zasadą #fairplaynadrodze do mniejszej liczby zdarzeń drogowych potrzebna jest wzajemna empatia, szacunek, kultura jazdy oraz znajomość przepisów prawa ruchu drogowego. Patrz w lusterka.

Po dłuższej przerwie jesienno – zimowej na drogi naszego regionu wyjechali miłośnicy dwóch kółek. Niestety niektórzy kierujący zapomnieli o podstawowych przepisach ruchu drogowego, które dotyczą wszystkich uczestników ruchu drogowego tak samo. Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o kierowanie się zasada #fairplaynadrodze. Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa i aby osiągnąć symbiozę w ruchu, kierujący pojazdami zobligowani są do patrzenia w lusterka tak aby uniknąć przykrych w skutkach wypadków, które opisujemy poniżej.

Węgorzewo:

Wczoraj (18.04.19r) około godziny 13:30 w Węgorzewie na ul. Targowej (droga wojewódzka numer 650) doszło do zdarzenia  drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący Land Roverem podczas manewru skrętu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu motorowerzyście. W wyniku zderzenia kierujący motorowerem został przewieziony do szpitala ze złamaną kością podudzia oraz obrażeniami twarzy. Kierujący Land Roverem 68-letni mieszkaniec gminy Węgorzewo nie odniósł żadnych obrażeń. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

 

 

Elbląg:

Do zdarzenia doszło wczoraj (18.04.19r) około godziny 13.00 na skrzyżowaniu ulic Szarych Szeregów i al. Odrodzenia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 77-letni mężczyzna kierujący oplem astrą wyjechał  z drogi podporządkowanej (Szarych Szeregów) na al. Odrodzenia i zderzył się z jadącym al. Odrodzenia motocyklistą. Na miejsce przyjechał patrol policji oraz pogotowie ratunkowe. Motocyklista doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.

Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Ruch w miejscu zdarzenia przez ponad godzinę odbywał się wahadłowo. Policjanci zatrzymali kierującemu oplem prawo jazdy.

 

 

Olsztyn:

 

Wczoraj (19.04.2019r.) przed godziną 10:00 na ul. Wojska Polskiego w Barczewie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motoroweru i pojazdu dostawczego. Jak wynika z ustaleń policji, 80-letni mężczyzna jadący motorowerem podczas manewru omijania unieruchomionego na prawym poboczu auta dostawczego uderzył w lewy tylny narożnik wywracając się na jezdnię. Na miejsce natychmiast zostały wezwane służby ratunkowe.

Po kilku minutach od zgłoszenia, na miejscu zdarzenia pojawiła się karetka pogotowia, która przetransportowała 80-latka do jednego z olsztyńskich szpitali. Niestety pomimo błyskawicznie udzielonej pomocy poszkodowanemu 80-latkowi, lekarzom nie udało się uratować mu życia. Mężczyzna zmarł chwilę po tym jak dotarł do szpitala.

af/kn/rp/kw

  

Powrót na górę strony